SUPERNÁHRADNÍK. Juan Zúňiga vrátil Watfordu vedení v duelu s Manchesterem...

SUPERNÁHRADNÍK. Juan Zúňiga vrátil Watfordu vedení v duelu s Manchesterem United po 53 vteřinách na hřišti. | foto: Reuters

Manchester United prohrál potřetí v řadě, tentokrát nestačil na Watford

• 34
Fotbalisté Manchesteru United prožívají výsledkovou krizi. Napřed podlehli City, poté Feyenoordu. Nyní v pátém kole Premier League prohráli svěřenci Josého Mourinha s Watfordem 1:3. Southampton, přemožitel pražské Sparty v Evropské lize, zdolal Swansea gólem Austina 1:0. Stejným výsledkem vyhrál i Tottenham.

Hráči Watfordu měli hned na začátku zápasu tři gólové šance. Napřed na balon u zadní tyče jen těsně nedosáhl Deeney, poté spálil ohromnou tutovku jeho útočný parťák Ighalo, když po chybě v obraně United netrefil z hranice vápna prázdnou bránu.

Čech byl u výhry Arsenalu, Chelsea padla s Liverpoolem

Podívejte se na zpravodajství z pátečních a sobotních utkání

RADOST Z GÓLU. Skóre zápasu mezi Chelsea a Liverpoolem otevřel hostující...

O chvíli později čaroval hostující brankář De Gea. Zanedlouho o sobě dali vědět i hráči United - jenže Ibrahimović ani Pogba gólmana Gomese nepřekonali, ač druhý jmenovaný, jenž napálil z ucitvé dálky břevno, měl k radosti hodně blízko.

Ve 34. minutě rozjásal domácí fandy Capoue. Záložník vypálil v probíhající sezoně teprve popáté na bránu, ale oslavil už čtvrtý gól - jaká změna oproti uplynulému bezbrankovému ročníku! United se ale - zřejmě právem - zlobili na sudího, který před akcí neodpískal faul na Martiala.

Po obrátce dokázal vyrovnat mladík Rashford, jenž se tím pádem postaral o 800. branku United na hřištích soupeře. Avšak Manchester nakonec i potřetí za sebou padl. Střídající Zúňiga propálil De Geu po 53 vteřinách na hřišti, výhru domácích v nastavení potvrdil z penalty Deeney.

Čtvrteční přemožitel Sparty Praha v Evropské lize - Southampton - přivítal před vlastními fanoušky Swansea. Dlouho se domácím nedařilo vstřelit branku, na konci první půle spálil vyloženou příležitost Redmond, pak Fabianského nezvládl překonat ani Austin.

Právě anglický útočník se ale radoval jen o dvě minuty později, když si na malém vápně zpracoval balon na prsa a nechytatelnou ránou rozhodl o výhře Southamptonu.

Kouč Puel do zápasu vyslal sestavu: Forster - Cedric, Fonte, Van Dijk, Bertrand - Clasie (54. Hojbjerg), Romeu, Davis - Tadič (81. Martina) - Long (54. Austin), Redmond.

Potřinácté v řadě nedokázal Sunderland vyzrát na Tottenham. Ten vystřelil dokonce devatenáctkrát během první poloviny, ale hosté se až do 59. minuty srdnatě bránili. Pak se míč na malém vápně dostal k útočníkovi Kaneovi, který těsné utkání rozhodl.

V šesti z posledních 11 ligových utkání inkasovali fotbalisté Stoke City nejméně čtyři branky. Tentokrát se jim nedařilo na stadionu Crystal Palace, kde prohráli 1:4. Výhru domácího celku řídil Townsend, jenž jeden gól sám dal a na další přihrál Tomkinsovi. Zbylé dva zásahy přidali Dann a McArthur.

Za Stoke, které v nové sezoně zatím ještě nezvítězilo, odehrál celý zápas exsparťan Wilfried Bony, jenž v samém závěru asistoval u trefy Arnautoviče.

Anglická liga - výsledky 5. kola: Chelsea - Liverpool 1:2 (61. Costa - 17. Lovren, 36. Henderson), Hull - Arsenal 1:4 (79. Snodgrass z pen. - 17. a 83. Sánchez, 55. Walcott, 90+2. Xhaka), Manchester City - Bournemouth 4:0(15. De Bruyne, 25. Iheanacho, 48. Sterling, 66. Gündogan), West Brom - West Ham 4:2 (8. z pen. a 66. Chadli, 37. Rondón, 44. McClean - 61. Antonio, 65. Lanzini z pen), Leicester - Burnley 3:0 (45+1. a 48. Slimani, 78. vlastní Mee), Everton - Middlesbrough 3:1 (24. Barry, 42. Coleman, 45+1. Lukaku - 22. vlastní Stekelenburg), Watford - Manchester United 3:1 (34. Capoue, 83. Zúňiga, 90+5. Deeney z pen. - 62. Rashford), Crystal Palace - Stoke 4:1 (9. Tomkins, 11. Dann, 71. McArthur, 75. Townsend - 90.+4. Arnautovic), Southampton - Swansea 1:0 (64. Austin), Tottenham - Sunderland 1:0 (59. Kane).