Vincent Janssen z Tottenhamu přeskakuje brankáře Adriana z West Hamu. | foto: AP

Tottenhamu pohasly naděje na titul, Manchester City vysoko zvítězil

• 13
Fotbalisté West Hamu ukončili v anglické lize devítizápasovou vítěznou šňůru Tottenhamu. Ve 36. kole porazili druhý tým tabulky 1:0 a výrazně londýnskému rivalovi zkomplikovali vyhlídky na titul. Manchester City vyšplhal na třetí příčku díky jednoznačné výhře 5:0 nad Crystal Palace.

Tottenham dál ztrácí čtyři body na vedoucí Chelsea, které nyní stačí získat k jistotě prvenství šest bodů ve zbylých čtyřech zápasech. V pondělí čeká lídra předposlední celek tabulky Middlesbrough.

West Ham zvítězil po třech remízách a definitivně si zajistil účast v Premier League i pro příští sezonu. Postaral se o to v 65. minutě argentinský útočník Manuel Lanzini.

Kevin De Bruyne slaví s Leroyem Saném svůj gól v zápase mezi Manchesterem City...

Manchester City po dvou nerozhodných výsledcích v řadě naplno bodoval a přeskočil Liverpool na třetím místě. Utkání proti Crystal Palace bylo pro svěřence trenéra Pepa Guardioly jasnou záležitostí - už od druhé minuty vedli díky trefě Davida Silvy a nakonec zvítězili pětigólovým rozdílem.

Zbylé čtyři branky přitom „Citizens“ nasázeli po změně stran. Crystal Palace prohrálo potřetí v řadě a ještě nemá jistotu setrvání v nejvyšší anglické soutěži. Na sestupové pozice má náskok čtyř bodů.

Hull si pořádně zkomplikoval boj o záchranu. S příští sezonu druholigovým Sunderlandem totiž prohrál před vlastními fanoušky 0:2 a Swansea, která byla za ním, mohla opustit sestupové vody. A to se také velšskému celku podařilo, díky trefě Fernanda Llorenteho zvítězil nad Evertonem a vyskočil na sedmnáctou příčku.

Stoke se na hřišti soupeře trefilo po 629 minutách a vybojovalo remízu 2:2 s Bournemouthem. Leicester vyhrál i pátý domácí duel pod koučem Craigem Shakespearem, Watfordu nasázel tři góly.

Výsledky 36. kola: West Ham United - Tottenham 1:0 (65. Lanzini), Manchester City - Crystal Palace 5:0 (2. Silva, 49. Kompany, 59. De Bruyne, 82. Sterling, 90.+2 Otamendi), Bournemouth - Stoke 2:2 (62. Stanislas, 81. vlastní Shawcross - 33. vlastní Mousset, 73. Diouf), Burnley - West Bromwich 2:2 (56. a 86. Vokes - 66. Rondón, 78. Dawson),Hull - Sunderland 0:2 (69. Jones, 90.+2 Defoe), Leicester - Watford 3:0 (38. Ndidi, 58. Mahriz, 90.+3 Albrighton), Swansea - Everton 1:0 (29. Llorente).