Útočník Bournemouthu Benik Afobe (vlevo) oslavuje se spoluhráčem Stevem Cookem...

Útočník Bournemouthu Benik Afobe (vlevo) oslavuje se spoluhráčem Stevem Cookem trefu v ligovém utkání proti Middlesbrough. | foto: Reuters

Bournemouth vyhrál o čtyři branky, radují se i Hull a Swansea

• 0
Fotbalisté Bournemouthu deklasovali ve 34. kole anglické ligy Middlesbrough 4:0 a udělali důležitý krok k záchraně. Dařilo se i dalším sestupem ohroženým celkům - Hull doma vyhrál nad Watfordem 2:0, po stejném skóre získala tři body i Swansea. Žádný venkovní tým nedal ani gól.

Sobotní program Premier League byl ve znamení záchranářských duelů. Bournemouth má díky drtivému vítězství nad Middlesbrough na sestupové pozice náskok sedmi bodů. Rozhodl podařený start, už ve druhé minutě se prosadil ve skvělé formě hrající Josh King - v roce 2017 se trefil už 11krát, to celý kádr Middlesbrough dal o pět branek méně.

Druhou trefu domácích si připsal po hrubce v hostující obraně Benik Afobe a krátce poté dostal červenou kartu Gaston Ramirez, takže domácí měli po zbytek zápasu přesilovku. A využili ji dostatečně, po změně stran přidali ještě dva góly a vyhráli 4:0.

Krok k udržení se v lize udělal Hull, který zvítězil nad Watfordem, přestože hrál od pětadvacáté minuty v deseti po vyloučení Oumara Niasseho. Oslabení domácí se po změně stran radovali ze dvou branek v rozmezí deseti minut a na první sestupovou pozici mají dvoubodový náskok.

Na té - tedy osmnácté - pozici se nachází Swansea. Velšský tým si před vlastními fanoušky poradil se Stoke 2:0. Vedl od desáté minuty zásluhou Fernanda Llorenteho, ale po změně stran mohl o těsný náskok přijít. Hostující Marko Arnautovič ale zahodil penaltu a protiútok využil ke druhému gólu Tom Carroll. Oba momenty dělila pouhá minuta.

Poslední sobotní utkání mezi West Hamem a Evertonem skončilo bezbrankovou remízou.

Výsledky 34. kola: Bournemouth - Middlesbrough 4:0 (2. King, 16. Afobe, 65. Pugh, 70. Daniels), Hull - Watford 2:0 (62. Markovič, 71. Clucas), Swansea - Stoke 2:0 (10. Llorente, 70. Carroll), West Ham United - Everton 0:0.