DAŘILO SE. Gabriel Jesus (vpravo) nastoupil za Manchester City poprvé od...

DAŘILO SE. Gabriel Jesus (vpravo) nastoupil za Manchester City poprvé od začátku a už v první půli duelu s West Hamem mohl slavit premiérovou trefu v novém klubu. Gratuluje mu Kevin De Bruyne. | foto: Reuters

Manchester City dal čtyři góly West Hamu, United doma ztratili s Hullem

• 15
Už v prvním poločase zvládli domácím nasázet tři branky a po změně stran v pohodě dokráčeli k výhře. Fotbalisté Manchesteru City smetli West Ham 4:0 a ztrácejí jen bod na druhou příčku Premier League. Jejich městský rival United ve 23. kole před vlastními fanoušky remizoval s Hullem 0:0. Nerozhodně skončil i duel mezi Evertonem a Stoke.

Svěřencům Pepa Guardioly vyšel na stadionu West Hamu ideálně první poločas. V 17. minutě vystihl na polovině hřiště mizernou přihrávku domácího Aarona Creswella záložník Kevin De Bruyne, u vápna si narazil s Gabrielem Jesusem a překonal brankáře.

Krátce poté už na světelné tabuli svítila u hostů dvojka, když David Silva uklidil do prázdné brány odražený balon. Skvělý zápas odehrál devatenáctiletý Brazilec Jesus, jenž za Manchester City nastoupil poprvé od začátku. Ve 39. minutě přidal k asistenci i premiérovou trefu a stal se prvním fotbalistou, kterému se to v klubu povedlo.

Jednoznačné vítězství City potvrdil ve druhém poločase po faulu na Raheema Sterlinga proměněnou penaltou Yaya Touré. Manchester si tak s West Hamem poradil už potřetí v sezoně a s celkovým skóre 12:1.

To United, kteří jsou jednu příčku pod svým rivalem, nedokázali podruhé během sedmi dní vyzrát na Hull City. Před vlastními fanoušky měli nad posledním týmem tabulky sice převahu, ale veškeré gólové příležitosti zmařil pozorný brankář Eldin Jakupović.

Chelsea i přes remízu zvýšila náskok, Arsenal ztratil

Fotbalisté Chelsea vedou po třiadvaceti odehraných zápasech anglickou ligu už o devět bodů.

JE TAM! David Luiz z Chelsea oslavuje vedoucí branku na hřišti Liverpoolu.

Gólman hostí si poradil s dělovkou Zlatana Ibrahimoviće, technickým pokusem Paula Pogby z prostoru penalty a po změně stran zneškodnil stoprocentní šanci střídajícího Juana Maty. Míč po jeho střele z bezprostřední blízkosti vyrazil z brankové čáry.

Hull zahrozil v zápase všehovšudy jednou, ale stálo to za to - po střele Lazara Markoviče z 86. minuty zachránila United od pohromy pravá tyč.

Jubilejní stý gól v Premier League vstřelil útočník Stoke Peter Crouch. Šestatřicetiletý dlouhán je nejstarším fotbalistou, jemuž se tuto metu povedlo překonat. Jeho branka ze sedmé minuty domácím na plný bodový zisk nestačila, remízu „zařídil“ vlastním gólem Ryan Shawcross.

Výsledky 23. kola: West Ham United - Manchester City 0:4 (17. De Bruyne, 21. Silva, 39. Gabriel Jesus, 67. Touré z pen.),Manchester United - Hull 0:0, Stoke - Everton 1:1 (7. Crouch - 39. vlastní Shawcross).