Ross Barkley z Evertonu střílí na branku Hullu. Ránu, která nakonec skončila...

Ross Barkley z Evertonu střílí na branku Hullu. Ránu, která nakonec skončila vedle, zkouší zblokovat Michael Dawson. | foto: Reuters

Everton v předehrávce anglické ligy vydřel remízu na hřišti Hullu

• 1
Fotbalisté Evertonu zachránili bod na hřišti nováčka z Hullu šest minut před koncem zápasu. V předehrávce 19. kola anglické ligy zajistil favorizovanému týmu remízu hlavičkou Ross Barkley.

Sedmý tým tabulky Everton tak nevyužil šanci zvýšit tlak na šestý Manchester United, na nějž ztrácí šest bodů. Hull díky prvnímu bodovému zisku po třech porážkách opustil poslední místo tabulky, na které o bod klesla Swansea. Kolo se bude zbývajícími zápasy dohrávat na silvestra a Nový rok.

Evertonu zachránil bod hlavičkou v 86. minutě Ross Barkley a připravil tak Hull o šanci radovat se po téměř dvou měsících z ligové výhry. Tigers naposledy porazili v Premier League 6. listopadu Southampton a dnes si připsali osmý zápas bez vítězství za sebou.

Hull přitom zahájil duel výborně a už v 6. minutě se ujal díky gólu kapitána Michaela Dawsona vedení. V nastavení první půle však vyrovnal domácí gólman David Marshall, jenž si pod tlakem srazil do branky míč po rohu. Hull poslal znovu do vedení v 65. minutě Robert Snodgrass z trestného kopu, ale konečný výsledek stanovila Barkleyho hlavička.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo: Hull - Everton 2:2 (6. Dawson, 65. Snodgrass - 45.+1 vlastní Marshall, 84. Barkley).