Fotbalisté Arsenalu slaví v utkání proti Huddersfieldu.

Fotbalisté Arsenalu slaví v utkání proti Huddersfieldu. | foto: AP

Lídr trnul, ani Chelsea nezářila, zato Arsenal pálil a Čech má nulu

• 26
Nula číslo 197 - už jen tři čistá konta chybějí Petru Čechovi v anglické fotbalové lize k zakulacené dvoustovce. Český gólman asistoval v 15. kole u drtivého vítězství Arsenalu nad Huddersfieldem v poměru 5:0. Gól v nastavení spasil vedoucí Manchester City, který nakonec udolal Southampton 2:1.

Arsenal si po vysokém vítězství nad nováčkem udržel stoprocentní úspěšnost na domácím hřišti, kde vyhrál v součtu s minulou sezonou dvanácté utkání po sobě.

Skóre otevřel už ve 3. minutě francouzský útočník Alexandre Lacazette, ve druhém poločase se dvakrát trefil jeho krajan Olivier Giroud a po gólu přidali Mesut Özil a Alexis Sánchez.

Čech si připsal třetí čisté konto za sebou a svěřenci Arséna Wengera jsou čtvrtí v tabulce bod za Chelsea, která díky premiérové brance Antonia Rüdigera v anglické lize porazila 1:0 Swansea.

Další výsledky 14. kola anglické ligy

Více o úterním programu

Anthony Martial z Manchesteru United slaví gól.

Manchester City si udržel v čele tabulky osmibodový náskok před městským rivalem United díky Raheemu Sterlingovi, jenž v 96. minutě krásnou střelou zpoza šestnáctky rozhodl duel proti Southamptonu. Favorita poslal do vedení krátce po přestávce Kevin De Bruyne, v 75. minutě vyrovnal Oriol Romeu a hosté až do samotného závěru drželi naději na překvapivý zisk bodu.

Třemi góly proti West Hamu se blýskl kanonýr Evertonu Wayne Rooney, který završil hattrick brankou z vlastní poloviny. Bývalý anglický reprezentant v 18. minutě neproměnil penaltu, ale míč vyražený Joem Hartem dorazil do sítě hlavičkou. Podruhé se prosadil ve 28. minutě a své galapředstavení korunoval v 66. minutě, kdy napálil „z první“ do branky West Hamu míč z vlastní poloviny po obranném odkopu Harta.

Skóre zápasu před zraky trenéra Sama Allardyce, jenž by měl Everton převzít oficiálně ve čtvrtek, uzavřel čtvrtým gólem Ashley Williams.

Středeční výsledky 14. kola: Arsenal - Huddersfield 5:0 (68. a 87. Giroud, 3. Lacazette, 69. Sánchez, 72. Özil), Bournemouth - Burnley 1:2 (79. King - 37. Wood, 65. Brady), Chelsea - Swansea 1:0 (55. Rüdiger), Everton - West Ham United 4:0 (18., 28. a 66. Rooney, 78. Williams), Manchester City - Southampton 2:1 (47. De Bruyne, 90.+6 Sterling - 75. Romeu), Stoke - Liverpool 0:3 (77. a 83. Salah, 17. Mané).

Stoke City - Liverpool FC 0:3 (0:1)

Branky: 17. Mané, 77. M. Salah, 83. M. Salah. Rozhodčí: Atkinson – Betts, Child. ŽK:65. Martins Indi - 39. Mignolet, 56. Can, 63. Wijnaldum, 66. Oxlade-Chamberlain, 74. Mané.

Stoke City Grant – K. Zouma, Shawcross (C), Martins Indi – Diouf, D. Fletcher (85. Adam), Allen, Pieters – Shaqiri, Choupo-Moting (74. Jesé) – Crouch.

Liverpool FC Mignolet (C) – Joe. Gomez, Matip, Lovren, A. Moreno – Wijnaldum, Can, Oxlade-Chamberlain (67. Milner) – Mané (89. Henderson), Solanke (67. M. Salah), Firmino.

Manchester City - Southampton FC 2:1 (0:0)

Branky: 47. De Bruyne, 90+6. Sterling - 75. Romeu. Rozhodčí: Paul Tierney – Adrian Holmes, Mick McDonough, Robert Madley. ŽK:36. Kompany - 67. S. Long.

Manchester City Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Gündoğan (80. B. Silva) – Sterling, Agüero, Jesus (74. Silva).

Southampton FC Forster – Soares (87. McQueen), Jošida (C), V. van Dijk, Hoedt, Bertrand – P.-E. Höjbjerg (65. Boufal), Romeu, Lemina – Redmond, S. Long (83. Ch. Austin).

Everton FC - West Ham United 4:0 (2:0)

Branky: 18. Rooney, 28. Rooney, 67. Rooney, 79. A. Williams. Rozhodčí: Michael Oliver. ŽK:35. G. Sigurdsson, 53. Davies - 26. Zabaleta. Diváci: 38242.

Everton FC Pickford – Kenny, Holgate, A. Williams, Cuco Martina – Davies, Gueye – G. Sigurdsson, Lennon (90. Lookman), Rooney (C) (84. Baningime) – Calvert-Lewin (90+2. Vlašić).

West Ham United Hart – Zabaleta, Reid (C) (78. Rice), Ogbonna, Cresswell – Kouyaté, Obiang (46. D. Sakho) – Arnautović (63. Antonio), Lanzini, Masuaku – A. Ayew.

Chelsea FC - Swansea City 1:0 (0:0)

Branky: 55. Rüdiger. Rozhodčí: Neil Swarbick – Richard West, Matthew Wilkes. ŽK:90+3. Morata.

Chelsea FC Courtois – Rüdiger, Christensen, Cahill (C) – Zappacosta (75. Moses), Fàbregas, Kanté, Alonso – Willian (81. Drinkwater), Morata, Pedro (81. E. Hazard).

Swansea City Fabiański – Naughton, van der Hoorn, Mawson, M. Olsson – Ki Song-jung, Mesa (65. McBurnie), Sanches (46. Fer), T. Carroll – Bony (C), J. Ayew (84. Routledge).

Arsenal FC - Huddersfield Town 5:0 (1:0)

Branky: 3. A. Lacazette, 68. Giroud, 69. Alexis Sánchez, 72. Özil, 87. Giroud. Rozhodčí: Graham Scott – Peter Kirkup, Constantine Hatzidakis. ŽK:60. Mooy. Diváci: 59 285.

Arsenal FC Čech – Koscielny (C), Mustafi, Monreal – Bellerín, Ramsey (73. Wilshere), Xhaka, Kolašinac – Özil, Alexis Sánchez (73. Welbeck) – A. Lacazette (46. Giroud).

Huddersfield Town Lössl – Schindler (C), Jørgensen, Cranie – Hadergjonaj, Mooy (74. Williams), Hogg (C) (78. Whitehead), Löwe – Kachunga, Quaner – Mounié (74. Depoitre).

AFC Bournemouth - Burnley FC 1:2 (0:1)

Branky: 79. J. King - 37. Wood, 65. Brady. Rozhodčí: East – Perry, Massey. ŽK:90+5. Vokes.

AFC Bournemouth Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Ibe (69. Fraser), Surman, Arter (58. L. Cook), Pugh (64. Defoe) – J. King – C. Wilson.

Burnley FC Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee (C), S. Ward – Gudmundsson, Cork, Hendrick (86. Barnes), Defour (75. A. Westwood), Brady – Wood (90. Vokes).