Philippe Coutinho z Liverpoolu (vlevo) se snaží obrat o míč N'Gola Kantého z...

Philippe Coutinho z Liverpoolu (vlevo) se snaží obrat o míč N'Gola Kantého z Chelsea. | foto: AP

Chelsea zachránila bod v závěru, Manchester United výhru tvrdě vydřel

• 1
Až pět minut před koncem vyrovnali fotbalisté Chelsea sobotní zápas na hřišti Liverpoolu. Šlágr 13. kola skončil nerozhodně 1:1. Stejným výsledkem skončil také duel londýnského Tottenhamu, který překvapivě ztratil body ve Wembley s West Bromwichem. Naopak vítězně zvládl domácí utkání Manchester United. Duel s Brightonem, za který opět nenastoupili Skalák ani Matějů, rozhodl nešťastný vlastní gól hostujícího Lewise Dunka.

Chelsea byla v prvním poločase nebezpečnější, obě dvě velké příležitosti v krátkém sledu ale zlikvidoval brankář Mignolet. Nejprve si poradil s Hazardovou střelou na přední tyč a poté skvěle přečetl Drinkwaterovu kličku. Liverpool se připomněl krátce před přestávkou, Salahův technický pokus ale proletěl těsně vedle Courtoisovy brány.

Nejlepší střelec Premier League se dočkal v 65. minutě. Salah si narazil na hranici šestnáctky s Oxlade-Chamberlainem a placírkou zamířil přesně k tyči. Egyptský křídelník tak dosáhl hranice deseti ligových branek za pouhých třináct zápasů, čímž vyrovnal klubový rekord Daniela Sturridge.

Hosté se dočkali vyrovnání v 85. minutě. Willian byl na hřišti pouhé dvě minuty, když si navedl míč před velkým vápnem a parádním dloubáčkem přeloboval překvapeného Mignoleta. Liverpool neprohrál se sobotním soupeřem už šestkrát, Chelsea přišla o sérii čtyř ligových výher.

Fotbalisté Manchesteru United se dlouho nemohli přes pozornou defenzivu Brightonu prosadit. Povedlo se to až v 66. minutě Ashleymu Youngovi, jehož střelu z hranice šestnáctky přizvedl obránce Dunk a míč obloukem zaplul za Ryanova záda.

United tak udrželi stoprocentní domácí ligovou bilanci, v sezoně vyhráli všech sedm utkání a inkasovali pouze jednou. Brighton naopak nenavázal na předchozí dvě venkovní výhry.

West Bromwich si po odvolání trenéra Tonyho Pulise připsal bod hned v prvním zápase, když dokázal remizovat na půdě Tottenhamu. Ve Wembley otevřel skóre hostující Rondón, favorit vyrovnal až v 74. minutě zásluhou Harryho Kanea. Anglický kanonýr se tak s devíti góly dotáhl v čele tabulky střelců Premier League na Salaha z Liverpoolu.

Hráči Crystalu Palace vyhráli teprve podruhé v ročníku. Stoke se sice ujalo v 53. minutě vedení po individuální akci Shaqiriho, poslední celek tabulky ale dokázal rychle zareagovat zásluhou Loftuse-Cheeka. Vítěznou branku Crystalu Palace si připsal ve druhé minutě nastavení Sako.

Záložník Stoke Darren Fletcher nastoupil k 104. zápasu v Premier League v řadě, čímž se dostal na dělené čtvrté místo v této statistice. Nejdelší sérii drží se 164 zápasy bývalý záložník Chelsea Frank Lampard.

Výsledky 13. kola: West Ham United - Leicester 1:1 (45. Kouyaté - 8. Albrighton), Crystal Palace - Stoke 2:1 (56. Loftus-Cheek, 90.+2 Sako - 53. Shaqiri), Manchester United - Brighton 1:0 (66. vlastní Dunk), Newcastle - Watford 0:3 (19. Hughes, 45.+1 vlastní Yedlin, 62. Gray), Swansea - Bournemouth 0:0, Tottenham - West Bromwich 1:1 (74. Kane - 4. Rondón), Liverpool - Chelsea 1:1 (65. Salah - 85. Willian).

20 Crystal Palace 13 2 2 9 8:25 8

Tottenham Hotspur - West Bromwich Albion 1:1 (0:1)

Branky: 74. Kane - 4. Rondón. Rozhodčí: Jones – Ledger, Eaton. ŽK:58. Dier - 26. Barry, 60. Gibbs, 77. Nyom, 82. Foster. Diváci: 65 905.

Tottenham Hotspur Lloris – Trippier, Vertonghen (60. F. Llorente), D. Sánchez, Davies – Winks (61. M. Dembélé), Dier – Eriksen, Alli, Heung-min – Kane.

West Bromwich Albion Foster – Nyom, Hegazy, J. Evans, Gibbs – Field (67. McClean), Livermore, Barry (79. Yacob) – Phillips, Rondón, Jay Rodriguez (67. Robson-Kanu).

Swansea City - AFC Bournemouth 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Attwell – Nunn, Smart. ŽK:69. Mesa, 75. M. Olsson, 75. Ki Song-jung, 90+2. Bony - 75. Ibe, 88. J. King. Diváci: 20228.

Swansea City Fabiański – Naughton, van der Hoorn, Mawson, M. Olsson – Mesa, Ki Song-jung, Sanches (71. Fer) – T. Carroll, Bony, J. Ayew (84. T. Abraham).

AFC Bournemouth Begović – A. Smith, S. Cook, Aké, Daniels – Pugh, Arter (90+4. L. Cook), Surman, Ibe (88. Gosling) – J. King – C. Wilson (79. Afobe).

Newcastle United - Watford FC 0:3 (0:2)

Branky: 19. Hughes, 45+1. Yedlin, 62. Gray. Rozhodčí: Kavanagh – Burt, Halliday. ŽK:15. Shelvey - 24. Zeegelaar, 90+2. Prödl.

Newcastle United Elliot – Yedlin, Lejeune, Clark, Manquillo – Jacob Murphy (76. Ayoze Pérez), Shelvey (C), Diamé (69. Merino), Ritchie – Gayle, Joselu (69. A. Mitrović).

Watford FC Gomes (C) – Mariappa, Kabasele, Britos (52. Prödl) – Femenía, Cleverley, Doucouré, Hughes (84. Carrillo), Zeegelaar – Richarlison (79. Pereyra) – Gray.

Manchester United - Brighton & Hove Albion FC 1:0 (0:0)

Branky: 66. Dunk. Rozhodčí: Neil Swarbick – Richard West, Marc Perry. ŽK:59. G. Murray, 87. Duffy. Diváci: 75 018.

Manchester United de Gea – A. Valencia (C), Lindelöf, Smalling, Young – N. Matić, P. Pogba – Rashford (80. Fellaini), Mata (62. Ibrahimović), Martial (71. Mchitarjan) – R. Lukaku.

Brighton & Hove Albion FC Ryan – Bruno (C), Dunk, Duffy, Bong – Knockaert, Stephens, D. Pröpper, March (75. Izquierdo) – Groß (88. Is. Brown) – G. Murray (74. Hemed).

Liverpool FC - Chelsea FC 1:1 (0:0)

Branky: 65. M. Salah - 86. Willian. Rozhodčí: Michael Oliver.

Liverpool FC Mignolet – Joe. Gomez, Matip, Klavan, A. Moreno – Oxlade-Chamberlain (89. Mané), Henderson (C), Milner – M. Salah, Sturridge (66. Wijnaldum), Coutinho (89. Lallana).

Chelsea FC Courtois – Azpilicueta, Christensen, Cahill (C) – Zappacosta (83. Willian), Drinkwater (74. Fàbregas), Kanté, Bakayoko (77. Pedro), Alonso – E. Hazard – Morata.

Crystal Palace FC - Stoke City 2:1 (0:0)

Branky: 56. Loftus-Cheek, 90+2. M. Sakho - 53. Shaqiri. Rozhodčí: Mike Dean. Asistenti: Simon Long, Daniel Cook. Čtvrtý rozhodčí: Roger East. ŽK:84. Tomkins - 63. Wimmer. Diváci: 23723.

Crystal Palace FC Hennessey – J. Ward, Tomkins, M. Sakho (C), Schlupp – Loftus-Cheek, Cabaye, Milivojević, McArthur (46. Ch. Benteke) – Townsend, Zaha.

Stoke City Grant – K. Zouma, Shawcross (C), Wimmer, Diouf (74. Jesé) – D. Fletcher, Allen, Pieters – Shaqiri, Sobhi (67. Crouch) – Choupo-Moting.

West Ham United - Leicester City 1:1 (1:1)

Branky: 45. Kouyaté - 8. Albrighton. ŽK:79. A. Ayew - 79. Gray.

West Ham United Hart – Zabaleta, Reid (C), Ogbonna, Cresswell – Obiang, Kouyaté – Arnautović (69. A. Ayew), Lanzini, Masuaku (90+4. D. Sakho) – Carroll.

Leicester City Schmeichel – Simpson, Maguire, Morgan (C), Fuchs – Iborra, Ndidi – Gray (90+2. Slimani), Mahrez (70. Chilwell), Albrighton – Vardy.