Mohamed Salah z Liverpoolu vyplazuje jazyk na oslavu branky.

Mohamed Salah z Liverpoolu vyplazuje jazyk na oslavu branky. | foto: AP

Liverpool se prostřílel na první místo, Newcastle zůstává bez výhry

• 1
Fotbalisté Liverpoolu budou nejméně do pondělního večera na čele anglické Premier League. Po vítězství 4:1 nad Cardiffem na první pozici vystřídali Manchester City, jenž dohrává 10. kolo proti Tottenhamu. Na úvodní ligovou výhru dál čeká Newcastle se slovenským brankářem Martinem Dúbravkou, naposledy remizoval v Southamptonu.

Liverpool měl proti Cardiffu v prvním poločase míč v držení 85 procent času a z velké územní převahy vytěžil jednu branku. V 10. minutě se prosadil z dorážky Salah, jenž tak skóroval ve třetím soutěžním utkání Liverpoolu za sebou.

V 66. minutě navýšil vedení favorita po individuální akci Mané, hosté ale dokázali v 77. minutě z ojedinělé šance zásluhou Patersona snížit. Liverpool inkasoval na svém stadionu v ligovém zápase poprvé od února a po 918 minutách hry.

Domácí ale překvapení nedopustili, naopak osmou ligovou výhru v sezoně pojistili krátce po sobě Shaqiri a znovu Mané.

Fulham i v desátém utkání sezony inkasoval, na svém hřišti podlehl 0:3 Bournemouthu. Tomu zařídil třetí výhru z posledních čtyř utkání útočník Wilson, který se nejprve trefil v 14. minutě z penalty a v závěru se prosadil prudkou střelou k tyči. Mezitím zvýšil na dvoubrankový rozdíl Brooks.

Neporažený Liverpool v úvodních deseti zápasech Premier League 26 bodů, čímž vyrovnali svůj nejlepší vstup do soutěže z ročníku 2008/09.

Domácí navíc dohráli bez vyloučeného McDonalda. Fulham je po čtvrté porážce za sebou na sestupové 18. pozici, Bournemouth je šestý.

Sobotní výsledky 10. kola: Brighton - Wolverhampton 1:0 (48. Murray), Fulham - Bournemouth 0:3 (14. z pen. a 85. Wilson, 72. Brooks), Liverpool - Cardiff 4:1 (66. a 87. Mané, 10. Salah, 84. Shaqiri - 77. Paterson), Southampton - Newcastle 0:0, Watford - Huddersfield 3:0 (10. Pereyra, 19. Deulofeu, 80. Success),  Leicester - West Ham United 1:1 (89. Ndidi - 30. Balbuena).

20.Huddersfield100374:213

Brighton & Hove Albion FC - Wolverhampton Wanderers 1:0 (0:0)

Branky: 48. G. Murray. Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick, S. Child (všichni Anglie). ŽK:52. Kayal, 77. Dunk. Diváci: 30654.

Brighton & Hove Albion FC Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – Džahánbachš, Stephens, Kayal, Izquierdo (81. Knockaert) – March (71. Bissouma) – G. Murray.

Wolverhampton Wanderers Patrício – R. Bennett, Coady (C), Boly – Doherty, Neves, Moutinho, J. Castro (85. Bonatini) – Costa, Traoré (61. Cavaleiro) – Jiménez (61. Diogo Jota).

Přejít na on-line reportáž

Fulham FC - AFC Bournemouth 0:3 (0:1)

Branky: 14. C. Wilson, 71. Brooks, 85. C. Wilson. Rozhodčí: Andre Marriner. ŽK:17. Kamara, 51. K. McDonald, 88. A. Mitrović - 74. S. Cook. ČK:73. K. McDonald.

Fulham FC S. Rico – Odoi, Ream, Le Marchand (60. Cairney) – Fosu-Mensah, R. Sessegnon, K. McDonald (C), Schürrle – Seri (80. Anguissa), A. Mitrović, Kamara.

AFC Bournemouth Begović – Francis (C), S. Cook, Aké – Daniels, A. Smith, Lerma, L. Cook (80. Gosling) – Brooks (86. Stanislas), Fraser (89. Defoe), C. Wilson.

Liverpool FC - Cardiff City FC 4:1 (1:0)

Branky: 10. M. Salah, 66. Mané, 85. Shaqiri, 87. Mané - 77. Paterson. Rozhodčí: Attwell – Hatzidakis, Holmes.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, A. Moreno – Wijnaldum, Fabinho, Lallana (62. Shaqiri) – M. Salah, Firmino (72. Milner), Mané.

Cardiff City FC Etheridge – Ecuele Manga, Morrison, Bamba, J. Bennett – Hoilett, Camarasa, Gunnarsson (74. Damour), Josh Murphy (75. Harris) – Reid (84. Zohore) – Paterson.

Southampton FC - Newcastle United 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Massey-Ellisová. ŽK:90+2. Atsu.

Southampton FC A. McCarthy – Soares, Stephens, Hoedt, Bertrand (C) – M. Elyounoussi (78. S. Long), Romeu (78. Ward-Prowse), Lemina, Redmond – Ch. Austin (63. Gabbiadini), Ings.

Newcastle United Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), F. Fernández, P. Dummett – Ritchie, Diamé (76. Ki Song-jung), Shelvey, Kenedy – Muto (80. Atsu), Ayoze Pérez (69. Rondón).

Watford FC - Huddersfield Town 3:0 (2:0)

Branky: 10. Pereyra, 19. Deulofeu, 80. Success. ŽK:68. Masina - 34. Biling, 86. Mooy.

Watford FC Foster – Femenía, Mariappa (C), Cathcart (85. Kabasele), Masina – Hughes, Capoue, Doucouré, Pereyra – Success (83. Gray), Deulofeu (65. Sema).

Huddersfield Town Lössl – M. Jörgensen, Schindler, Löwe – Mbenza (63. Sobhi), Mooy, Hogg (C), Biling (78. Bacuna), Durm – Pritchard – Depoitre (63. Mounié).

Leicester City - West Ham United 1:1 (0:1)

Branky: 89. Ndidi - 30. Balbuena. Rozhodčí: Michael Oliver. Asistenti: Simon Bennett, Mick McDonough. Čtvrtý rozhodčí: Lee Mason. ŽK:47. Söyüncü - 85. Zabaleta. ČK:38. Noble.

Leicester City Schmeichel (C) – Amartey, Söyüncü (80. Okazaki), Maguire, Chilwell – Ndidi, Iborra – R. Ghezzal (46. Vardy), Maddison, Albrighton – Iheanacho (61. Gray).

West Ham United Fabiański – Zabaleta, Balbuena, Diop, Masuaku – Rice – Diangana (75. Cresswell), Noble (C), Snodgrass, Anderson (81. Ogbonna) – J. Hernández (61. Antonio).