Luke Shaw z Manchesteru United (vlevo) skóruje v utkání proti Leicesteru. | foto: Reuters

Anglická liga začala, Manchester United si poradil s Leicesterem

• 18
Anglická fotbalová liga začala tříbodovým úspěchem Manchesteru United. Svěřenci trenéra Josého Mourinha vstoupili do nové sezony vítězstvím 2:1 nad Leicesterem. O góly domácích se postarali Paul Pogba a Luke Shaw, za šampiony z roku 2016 už jen v závěru snižoval Jamie Vardy.

Fanoušci na první gól nového ročníku Premier League nemuseli dlouho čekat. Už ve 2. minutě zahrál obránce Leicesteru Amartey ve vápně rukou a sudí nařídil pokutový kop. Čerstvý mistr světa Pogba zachoval klid a poslal míč do horního rohu branky.

United od roku 2009 neprohráli ligový zápas, ve kterém vedli, tentokrát jim k tomu hodně pomohl i brankář De Gea, jenž zlikvidoval šanci Maddisona. Domácí uklidnil až sedm minut před koncem Shaw, který si po Matově přihrávce obhodil obránce a z úhlu propálil brankáře Schmeichela. Vstřelil tak první gól v seniorské kariéře, a to ve svém 141. soutěžním utkání.

Leicester se sice snažil, ale dosáhl jen na snížení, když se centr odrazil ke střídajícímu Vardymu a zkušený útočník hlavou korigoval.

Trenér Manchesteru José Mourinho tak bodoval v každém z 18 zahajovacích zápasů nové sezony, z nichž jedenáct vyhrál.

Anglická liga - 1. kolo

Manchester United - Leicester City 2:1 (1:0)

Branky: 3. P. Pogba, 83. Shaw - 90+2. Vardy. Rozhodčí: Andre Marriner – Scott Ledger, Simon Long. ŽK:54. Fred, 69. Pereira - 51. Amartey. Diváci: 74 439.

Manchester United de Gea – Darmian, Bailly, Lindelöf, Shaw – Fred (76. McTominay), Pereira, P. Pogba (C) (84. Fellaini) – Mata, Rashford (67. R. Lukaku), Alexis Sánchez.

Leicester City Schmeichel – Amartey (63. R. Ghezzal), Morgan (C), Maguire, Chilwell – Ndidi, Adrien Silva (80. Iborra) – R. Pereira, Maddison (63. Vardy), Gray – Iheanacho.