MÁM! Český gólman ve službách Hamburku Jaroslav Drobný (v modrém) zasahuje před...

MÁM! Český gólman ve službách Hamburku Jaroslav Drobný (v modrém) zasahuje před Robertem Lewandowským z Bayernu Mnichov (vpravo). | foto: Reuters

Drobný od Bayernu gól nedostal, Dortmund podlehl v Mohuči

• 15
Před rokem a půl dostali od Bayernu Mnichov devět gólů, v sobotu ve 4. kole německé bundesligy žádný. Fotbalisté Hamburku remizovali s mistrem překvapivě 0:0 i proto, že v brance měli českého gólmana Jaroslava Drobného. Nedařilo se ani Dortmundu, který podlehl v Mohuči. Leverkusen zase dostal čtyři góly ve Wolfsburgu.

Bayern tak po remíze na Schalke znovu ztratil body a tabulku senzačně vede nováček z Paderbornu.

Bayern měl v Hamburku převahu, 69 procent času držel míč, zahrával devět rohů, jedenáckrát vystřelil, z toho však jen třikrát na bránu.

Hamburk nastoupil poprvé pod novým koučem Josefem Zinnbauerem, jenž nahradil odvolaného Mirka Slomku. Bayernu se při předzápasové rozcvičce zranil Arjen Robben a na poslední chvíli jej v sestavě nahradil Thomas Müller.

Bayern přijel do Hamburku v pozici jasného favorita, v první polovině ale domácí soupeře zaskočili presinkem i snahou o útočné výpady. První šanci druhé půle si vypracovali domácí, Nicolai Müller přeloboval brankáře Neuera, jeho pokus ale mířil těsně vedle branky.

Poté sice mnichovský celek měl optickou převahu, do vyložené šance se však dostal až na konci zápasu po chybě obránce Djouroua. Střelu Thomase Müllera ale tentýž hráč stihl zblokovat. Od 67. minuty hrál v hamburském dresu také záložník Petr Jiráček.

Dortmund, druhý tým minulé sezony, prohrál 0:2 v Mohuči. Skóre otevřel v 66. minutě japonský útočník Šindži Okazaki, který dal čtvrtý gól v sezoně a posunul se do čela tabulky střelců. Okazaki brankou oslavil stý start v bundeslize. Sám o tři minuty později ve vlastním vápně zasáhl míč rukou, nařízenou penaltu ale Immobile neproměnil. Naopak v 74. minutě Samperio centroval do pokutového území a Matthias Ginter si nešťastně srazil míč do vlastní brány.

Schalke se po nepovedeném startu v bundeslize, kde ze tří zápasů získalo pouhý bod, sympaticky představilo v Lize mistrů na hřišti Chelsea (1:1), v utkání s Frankfurtem ale od 15. minuty ztrácelo. Tečovaný centr Hasebeho gólman Fährmann pouze vyrazil a na následnou dorážku Alexandera Meiera už nedosáhl. Schalke se jen ztěžka dostávalo do šancí, hosté měli více ze hry a tlak přetavili ve 24. minutě ve druhý gól. Marco Russ se elegantně protáhl obranou Schalke a vyslal tvrdou střelu ke vzdálenější tyči.

O čtvrt hodiny později domácí záložník Draxler nacentroval do pokutového území Frankfurtu a trefil Medojevičovu ruku, Maxim Choupo-Moting nařízenou penaltu proměnil v druhý gól v sezoně. Stejný hráč vyslal na začátku druhého dějství centr do šestnáctky, kam si naběhl Julian Draxler, jenž vyrovnávacím gólem oslavil dnešní 21. narozeniny.

Schalke se ale dostalo do problémů vinou dvou vyloučení, nejprve po druhé žluté kartě skončil Boateng, o něco později jej následoval střelec druhé branky Draxler. Ani Frankfurt však nedohrál utkání v kompletní sestavě, v 85. minutě obdržel druhou žlutou kartu Medojevič. Český útočník Václav Kadlec zápas sledoval pouze z lavičky.

Leverkusen musel od sedmé minuty hrát bez vyloučeného Giulia Donatiho. Domácí Wolfsburg se tak dočkal první výhry, díky které se posunul na desáté místo.

Skóre otevřel v osmé minutě Ricardo Rodríguez, jenž z pokutového kopu potrestal faul Donatiho, navíc oceněný červenou kartou. Právě Rodríguez však po půlhodině hry propadl v osobním souboji s kolegou ze švýcarské reprezentace Josipem Drmicem a ten přesnou střelou vyrovnal. Ještě do přestávky se však znovu radovali domácí, které poslal do vedení Portugalec Vieirinha.

Po změně stran přidal svou druhou branku Rodríguez a pečeť na premiérové vítězství Wolfsburgu dal volejem k levé tyči Aaron Hunt.

Výsledky 4. kola: Hamburk - Bayern Mnichov 0:0, Mohuč - Dortmund 2:0 (66. Okazaki, 74. vlastní Ginter), Augsburg - Brémy 4:2 (14. Baier, 45.+3 Verhaegh z pen., 77. Werner, 90.+3 Matavž - 3. Selke, 56. Di Santo z pen.), Paderborn - Hannover 2:0 (71. Kachunga, 90.+4 Stoppelkamp), Schalke - Eintracht Frankfurt 2:2 (40. Choupo-Moting z pen., 50. Draxler - 15. Meier, 24. Russ), Stuttgart - Hoffenheim 0:2 (15. Modeste, 84. Elyounoussi), Freiburg - Hertha Berlín 2:2 (30. Kempf, 79. Klaus - 35. a 90.+6 Ronny), Wolfsburg - Leverkusen 4:1 (8. z pen. a 63. Rodríguez, 45. Vieirinha, 81. Hunt - 29. Drmic), Kolín nad Rýnem - Mönchengladbach 0:0.