Cristiano Ronaldo z Realu (vlevo) střílí branku v utkání španělské ligy proti...

Cristiano Ronaldo z Realu (vlevo) střílí branku v utkání španělské ligy proti Atléticu. | foto: Reuters

Real propásl šanci, v derby s Atlétikem mu Ronaldův volej nestačil

• 15
Pro Real Madrid to byla velká šance, jak zdramatizovat boj o druhou příčku ve španělské lize. V 31. kole v městském derby nad Atlétikem vedl díky Ronaldovi, ale Griezmann vyrovnal a i přes velký tlak Real další gól nepadl. Vedoucí Barcelona v sobotu porazila Leganés a její pozice je pro soupeře dostižná jen teoreticky.

Real i Atlético potkal vzájemný zápas uprostřed pohárových čtvrtfinále. Real má souboj v Lize mistrů s Juventusem parádně rozehraný, ve středu vyhrál  v Turíně 3:0.

Atlético půjde do čtvrtfinálové odvety proti Sportingu Lisabon s výhrou 2:0 z domácího utkání.

Remíza vyhovuje Atlétiku, které před Realem udrželo čtyřbodový náskok. A o bod před Real se navíc dostala Valencie, která zdolala Espaňol.

První velkou šanci měl v desáté minutě Ronaldo, jeho zakončení břichem si ale gólman Oblak pohlídal. O deset minut později slovinský brankář zasáhl i proti další nebezpečné střele portugalské hvězdy. Šanci měli také stoper Varane a bek Marcelo, jenž dokonce trefil brankovou konstrukci. Na druhé straně vychytal Costu gólman Navas.

V 53. minutě otevřel skóre Ronaldo, který se po Baleově centru prosadil z voleje a oslavil 650. gól za klub i reprezentaci v kariéře. V této sezoně nastřílel už 40 soutěžních branek, což se mu povedlo v osmém ročníku po sobě. V posledních deseti soutěžních duelech za Real dal Ronaldo dvojnásobný počet gólů.

O čtyři minuty později ale domácím překazil radost Griezmann. Navas vystartoval proti Vitolovi, míč však pouze odrazil k volnému francouzskému reprezentantovi a ten se stal prvním hráčem Atlética v tomto století, který skóroval ve třech ligových zápasech na hřišti Realu po sobě.

Záchranářský duel mezi Levante a Las Palmas se povedl domácím, kteří i v oslabení dokázali v nastavení rozhodnout o výhře 2:1. Z posledních pěti zápasů vydolovalo Levante 11 bodů a má už osm bodů k dobru na sestupové pozice. Las Palmas podeváté v řadě nevyhrálo, je předposlední a na záchranu ztrácí deset bodů.

Villarreal prohrál 1:3 doma s Bilbaem. Po druhé porážce za sebou se v tabulce propadl na šesté místo, které jako poslední zaručuje účast v předkole Evropské ligy. Na pátý Betis Sevilla ztrácí dva body a od sedmé Sevilly je dělí jeden bod.

Bilbao za vítězstvím nasměroval už ve čtvrté minutě Inigo Córdoba a druhou branku přidal ve druhém poločase z dorážky Iňaki Williams. Za domácí sice v 67. minutě snížil Carlos Bacca, ale dvougólový náskok v závěru vrátil hostujícímu celku Iker Muniain.

Zmar Villarrealu poté završil Álvaro González, který v nastavení dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Athletic tak mohl slavit první vítězství venku po sérii čtyř porážek, během které navíc nedokázal vstřelit jediný gól.

Výsledky 31. kola: Real Madrid - Atlético Madrid 1:1 (53. Ronaldo - 57. Griezmann), Levante - Las Palmas 2:1 (35. Coke, 90.+2 Campaňa - 50. García), San Sebastian - Girona 5:0 (71. a 85. Oyarzabal, 11. Canales, 35. Januzaj, 88. Juanmi), Valencie - Espaňol Barcelona 1:0 (7. Rodrigo), Villarreal - Bilbao 1:3 (67. Bacca - 4. Córdoba, 51. Williams, 87. Muniain).

20 Málaga 31 4 5 22 19:48 17

Villarreal CF - Athletic Bilbao 1:3 (0:1)

Branky: 67. Bacca - 4. I. Córdoba, 51. I. Williams, 87. Muniain. Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Ramos. ŽK:38. Bonera, 45. Bacca, 64. Álvaro González, 87. Asenjo - 41. I. Martínez, 45. Núñez, 67. Iturraspe, 74. Arrizabalaga, 81. de Marcos. ČK:89. Álvaro González.

Villarreal CF Asenjo – Antonio Rukavina, Bonera (46. Francisco Torres), Álvaro González, J. Costa (C) – Trigueros (61. Čeryšev), Fuego, Hernández – Fornals (9. R. Soriano) – Bacca, Ünal.

Athletic Bilbao Arrizabalaga – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Balenziaga (62. Lekue) – San José, Iturraspe – Susaeta (C) (76. Muniain), Raúl García, I. Córdoba (90. M. Rico) – I. Williams.

Real Madrid CF - Atlético Madrid 1:1 (0:0)

Branky: 53. Ronaldo - 57. Griezmann. Rozhodčí: Estrada – Martínez, Martín. ŽK:14. Kroos, 88. L. Vázquez - 17. Vitolo, 34. Partey, 90. Lucas Hernández. Diváci: 78 769.

Real Madrid CF Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – L. Vázquez, Kroos, Kovačić (72. Modrić), Asensio (72. Isco) – Bale, Ronaldo (63. Benzema).

Atlético Madrid Oblak – Juanfran, Savić, Godín (C), Lucas Hernández – Vitolo (61. Á. Correa), Partey (82. Gameiro), Saúl Ñíguez, Koke – Griezmann, D. Costa (71. Gabi).

Valencia CF - Espanyol Barcelona 1:0 (1:0)

Branky: 7. Rodrigo. Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez. ŽK:53. Soler, 53. Garay, 90+2. Kondogbia - 15. Ca. Sánchez, 68. Baptistão. Diváci: 36 296.

Valencia CF Neto – Montoya, Garay, Gabriel, Gayá – Soler (88. Torres), Parejo (C), Kondogbia, Guedes (81. Pereira) – Rodrigo, Zaza (78. S. Mina).

Espanyol Barcelona Pau López – Navarro, David López (C), Hermoso, Vilà – Ca. Sánchez (63. Granero), Darder – Melendo (82. Sergio García), Jurado (61. Baptistão), Piatti – G. Moreno.

Levante UD - UD Las Palmas 2:1 (1:0)

Branky: 36. Coke, 90+2. Campaña - 51. David García. ŽK:26. Morales, 42. Lerma, 55. Suárez Pier, 62. Coke - 12. J. Castellano, 35. Aguirregaray, 69. Gálvez. ČK:87. Coke.

Levante UD Olazábal – Pedro López, Cabaco, Suárez Pier, Coke – Morales, Campaña, Lerma, Ivi (68. E. Bardi) – Martí (88. Postigo), Pazzini (63. Sadiku).

UD Las Palmas Chichizola – Aguirregaray (76. Ramírez), Gálvez, David García, D. Castellano (68. Simón) – J. Castellano, Etebo – Momo (46. Calleri), Halilović, Ezekiel – Expósito.

Real Sociedad San Sebastian - Girona FC 5:0 (2:0)

Branky: 11. Canales, 35. Januzaj, 71. Oyarzabal, 85. Oyarzabal, 88. Juanmi. Rozhodčí: Munuera – Baena, Alcoba. ŽK:40. H. Moreno, 65. Canales - 65. Granell, 66. Mojica. Diváci: 18 027.

Real Sociedad San Sebastian Moyà (45. Toño) – A. Elustondo, Navas, H. Moreno, Rodrigues – Zubeldia, Pardo (C) (64. Zurutuza) – Canales, Oyarzabal, Januzaj (78. Juanmi) – José.

Girona FC Bono – Ramalho, Juanpe, Espinosa – Maffeo (68. Aday), Pons (68. Aleix Garcia), Granell (C), Mojica – Portugués (77. Soni), B. García – Stuani.