DEMOLICE. Šestkrát se fotbalisté Chelsea radovali ze vstřelené branky.

DEMOLICE. Šestkrát se fotbalisté Chelsea radovali ze vstřelené branky. | foto: AP

Chelsea zesměšnila Arsenal. Liverpool i City také jasně vyhrály

• 35
Arsenal v Premier League pomalu odpadá ze hry o titul a pro fotbalovou Anglii je zase pro smích. Jako v předchozích osmi letech, během nichž nevyhrál žádnou trofej. Ve šlágru 31. kola ostudně padl na Chelsea 0:6 a na svého soupeře v boji o přední příčky nabral sedmibodové manko. Druhý Liverpool a třetí Manchester City jasně vyhrály.

"Prožil jsem jeden z nejhorších dnů v kariéře. Je to moje chyba a moje zodpovědnost," prohlásil Arsene Wenger, trenér Arsenalu.

Londýnské derby, přímý souboj dvou kandidátů na titul, pro hostujícího kouče Arsene Wengera 1000. zápas na lavičce Arsenalu.

V bráně domácích Petr Čech, proti němu reprezentační spoluhráč Tomáš Rosický. Z napínavého souboje však brzy vzešla jednoznačná záležitost.

Po necelých pěti minutách po rychlé akci Schürrleho skóroval Eto´o. Gól fanoušci ještě ani nestačili oslavit a německý záložník Schürrle dal druhý.

"Po sedmi minutách bylo po zápase. Byli jsme pro soupeře příliš silní," rýpl si José Mourinho, trenér Chelsea.

Vítězství si náležitě vychutnal, Arsenal a jejího kouče Wengera v lásce zrovna nemá. V Chelsea slaví svou první ligovou šestigólovou výhru.  "Pro nás to byl důležitý zápas, pro Arsenal ten nejdůležitější."

Další ránu dostal Arsenal po čtvrthodině, Oxlade-Chamberlain na brankové čáře zastavil střelu rukou. Penalta. Ale sudí si hráče spletl, červenou kartu dal Gibbsovi. Hazard penaltu proměnil.

Krátce před půlí dorazil nebohého soupeře Oscar čtvrtým gólem po centru Torrese. Ten začal zápas na lavičce náhradníků, ale do hry šel už po deseti minutách za zraněného Eto´oa.

Chelsea protivníka nešetřila ani po půli. Oscar v 66. minutě ranou ze střední vzdálenosti přidal pátý gól, vzápětí střídající Salah brankáře Szczesného pokořil pošesté.

Pro Arsenal to v letošním ročníku nebyl první debakl s přímými konkurenty v boji o titul. V únoru podlehl v Liverpoolu 1:5, v prosinci na Manchesteru City 3:6.

Další konkurenti Chelsea v boji o titul se nenechali střelecky zahanbit. Liverpool triumfoval v Cardiffu 6:3, když polovinu jeho branek zařídil Suárez. Nejlepší kanonýr ligy posunul svou bilanci na 28 zásahů v sezoně. Za Liverpool nasázel už 66 ligových gólů a v klubové historii tím překonal Španěla Torrese.

Na třetí místo se o bod před Arsenal posunul Manchester City po jasné výhře nad posledním Fulhamem 5:0. Hattrickem se blýskl Yaya Touré, přičemž dvě branky nastřílel z penalt. Proti Liverpoolu má Manchester City dva zápasy k dobru, Chelsea odehrála dokonce o tři utkání více než úřadující vicemistr.

Manchester United vyhrál na hřišti West Ham United 2:0  a na čtvrtou příčku zaručující kvalifikaci o Ligu mistrů ztrácí jedenáct bodů. Oba góly dal v první půli Rooney, který na hrotu zastoupil zhruba na měsíc zraněného Van Persieho.

Byly to jeho góly číslo 210 a 211 a v historickém pořadí je třetí. Na klubový rekord Bobbyho Charltona nyní ztrácí 38 zásahů. A jeho první gól byl mimořádný: Rooney si všiml, že gólman Adrian stojí hodně před brankou a z poloviny hřiště jej přeloboval. V ochozech stadionu parádní ráně ze 45 metrů tleskal i David Beckham, který kdysi sám podobný gól za United vstřelil. To se ale klub pohyboval na jiných místech.

Tottenhamu zvítězil nad Southamptonem 3:2, i když po 28 minutách prohrával 0:2. Zápas se jim povedlo otočit díky dvěma brankám Christiana Eriksena a gólu Gylfiho Sigurdssona z druhé minuty nastavení.

Southampton vstoupil do utkání aktivně a v 19. minutě otevřel skóre Jay Rodriguez, kterému přihrál brankář Artur Boruc. Ten si připsal asistenci jako čtvrtý gólman v této sezoně Premier League. O devět minut později zvýšil záložník Adam Lallana, který využil zaváhání defenzivy.

Tottenhamu se podařilo okamžitě snížit, když obránce Nathaniel Clyne nedokázal odkopnout míč, který do branky pohotově umístil dánský záložník Eriksen. Tentýž hráč vyrovnal na začátku druhé půle po přesném pasu Roberta Soldada. V 92. minutě utkání rozhodl střídající Islanďan Sigurdsson přízemní střelou z dálky.

Výsledky 31. kola Chelsea - Arsenal 6:0 (5. Eto´o, 7. Schürrle, 17. Hazard z pen., 42. a 66. Oscar, 71. Salah), Cardiff - Liverpool 3:6 (9. a 88. Mutch, 25. Campbell - 16., 60. a 90.+6 Suárez, 41. a 54. Škrtel, 75. Sturridge), Everton - Swansea 3:2 (20. Baines z pen., 53. Lukaku, 58. Barkley - 33. Bony, 90.+2 Williams), Hull - West Bromwich 2:0 (31. Rosenior, 38. Long), Manchester City - Fulham 5:0 (26. z pen., 54. z pen. a 65. Touré, 84. Fernandinho, 88. Demichelis), Newcastle - Crystal Palace 1:0 (90.+4 Cissé), Norwich - Sunderland 2:0 (20. Snodgrass, 32. Tettey), West Ham United - Manchester United 0:2 (8. a 33. Rooney), Tottenham - Southampton 3:2 (31. a 46. Eriksen, 90.+2 Sigurdsson - 19. Rodriguez, 28. Lallana), Aston Villa - Stoke 1:4 (5. Benteke - 22. Odemwingie, 26. Crouch, 42. N'Zonzi, 90. Cameron)..