Paul Pogba z Juventusu (vlevo) a Kalidou Koulibaly z Neapole se přetahují.

Paul Pogba z Juventusu (vlevo) a Kalidou Koulibaly z Neapole se přetahují. | foto: AP

Patnácté vítězství za sebou. Juventus zdolal Neapol a poprvé vede

• 3
Juventus Turín vyhrál patnácté ligové utkání za sebou, ve šlágru 25. kola italské ligy porazil vedoucí Neapol 1:0 a o bod se dostal do čela tabulky. Obhájce titul je na prvním místě vůbec poprvé v sezoně. Neapol ztratila body po osmi vítězstvích.

Šlágr rozhodl v 88. minutě střídající útočník Simone Zaza.

Nešlo pouze o souboj druhého a prvního týmu Serie A, ale také o střetnutí nejpevnější ligové obrany Juventusu proti nejproduktivnější ofenzivě Neapole. V prvním poločase nejvíce zahrozili hosté, po rohovém kopu střelou z první zakončil Albiol, gólman Buffon ale jeho pokus zneškodnil.

Ani po změně stran nebylo v Turíně k vidění příliš šancí, dvě minuty před koncem ale Zaza napřáhl ke střele zpoza vápna a čtvrtým gólem v sezoně překonal Reinu.

„Doufám, že je tím rozhodnuto o titulu. Je to na nás. Pokud budeme takhle pokračovat, nikdo nebude schopen nám titul vzít,“ řekl střelec jediné branky Zaza. „Moji spoluhráči bojovali po celý zápas o každý míč. Měl jsem štěstí a budu na tento moment dlouho vzpomínat.“

„Byl to velmi taktický a vyrovnaný zápas. Vzdávám kompliment hráčům za jejich výkon a trpělivost. Vyjma šance v prvním poločase, kterou překazil Bonucci, jsme Neapoli nic moc nepovolili. Museli jsme se vrátit k systému se čtyřmi obránci a ukázalo se, že tak dokážeme hrát,“ uvedl trenér Juventusu Massimiliano Allegri.

AC Milán zvítězil nad Janovem 2:1. Svěřenci Siniši Mihajloviče neprohráli už sedm ligových utkání v řadě.

Od úvodu zápasu Milán potvrzoval výbornou formu. Po čtyřech minutách musel Perrin s vypětím všech sil vytáhnout střelu Hondy. Jenže po následném rohu a Hondově centru se k míči na zadní tyči dostal Carlos Bacca a propálil janovského brankáře. Bacca je s 13 góly druhým nejlepším střelcem Serie A. Druhý gól přidal aktivní Keisuke Honda, který v 64. minutě pálil z 25 metrů přesně k tyči a gólově se prosadil poprvé v letošním ročníku. Domácí mohli přidat další góly, velké šance měli Bonaventura a Bacca, nakonec se ale v nastaveném čase podařilo pouze snížit janovskému Cercimu.

Fiorentina do utkání proti Interu vstoupila lépe, měla i řadu šancí, ani jedna ale neskončila gólem. Nejblíže byl Kalinič, kterému z brankové čáry vykopl střelu jeden z obránců Interu.

Hosté udeřili zničehonic v 26. minutě, kdy si Palaciovu zpětnou přihrávkou našel na zadní tyči Marcelo Brozovič a otevřel skóre. Fiorentina mohla vyrovnat ještě do poločasu, ale Tellovu hlavičku zneškodnil Handanovič.

Po hodině už bylo srovnáno. Iličič centrem z pravé strany našel Borju Valera a ten poslal míč hlavou do sítě. V 82. minutě zkomplikoval Interu závěr utkání Alex Telles, kterého rozhodčí poslal po druhé žluté kartě předčasně do šaten.

Fiorentina dokázala přesilovku využít po necelých deseti minutách. Zárateho střelu Handanovič neudržel a v malém vápně byl nejdůraznější Babacar, který míč nadvakrát dostal za záda brankáře Interu. V nastaveném čase ještě vzplály emoce na obou stranách, červenou kartu dostali domácí Zárate i hostující Kondogbia.

Výsledky 25. kola: Juventus Turín - Neapol 1:0 (88. Zaza), Lazio Řím - Hellas Verona 5:2 (45. Matri, 50. Mauri, 69. Anderson, 82. Keita, 90. Candreva z pen. - 72. Greco, 79. Toni), Carpi - AS Řím 1:3 (61. Lasagna - 56. Digne, 84. Džeko, 85. Salah), Empoli - Frosinone 1:2 (60. Maccarone - 17. a 73. z pen. Ciofani), Chievo - Sassuolo 1:1 (29. Birsa z pen. - 30. Sansone), AC Milán - FC Janov 2:1 (5. Bacca, 64. Honda - 90. Cerci), Palermo - FC Turín 1:3 (2. Gilardino - 19. z pen. a 69. Immobile, 31. vlastní G. González), Sampdoria Janov - Bergamo 0:0, Udine - Boloňa 0:1 (79. Destro), Fiorentina - Inter Milán 2:1 (60. Valero, 90.+1 Babacar - 26. Brozovič).