Virgil van Dijk (uprostřed) vstřelil první gól Liverpoolu v utkání proti...

Virgil van Dijk (uprostřed) vstřelil první gól Liverpoolu v utkání proti Manchesteru United. | foto: Reuters

Liverpool přehrál Manchester United a ligu vede už o šestnáct bodů

• 61
Fotbalisté Liverpoolu zdolali v očekávaném šlágru 23. kola anglické ligy Manchester United 2:0 a navýšili své vedení v tabulce před druhým Manchesterem City už na 16 bodů. Třetí Leicester prohrál na hřišti Burnley 1:2. Nejlepší střelec soutěže Jamie Vardy neproměnil za stavu 1:1 penaltu.

Ve 22 zápasech ztratili liverpoolští svěřenci trenéra Jürgena Kloppa pouze jednou remízou, což je historický rekord v rámci pěti nejprestižnějších evropských lig.

Souboj tradičních rivalů na stadionu Anfield rozhodl ve 14. minutě hlavou po rohovém kopu Virgil van Dijk. Nizozemský obránce se od svého příchodu do Liverpoolu v lednu 2018 trefil už poosmé, což je nejlepší bilance mezi stopery v celé Premier League. „Reds“ skórovali i ve 22. utkání od začátku soutěže, což se zatím povedlo pouze Arsenalu v mistrovském ročníku 2001/02.

Liverpool svého soupeře přestřílel 16:10 a skvěle chytající brankář David de Gea podruhé kapituloval až v nastaveném čase z kopačky Muhammada Salaha, kterého vyslal do brejku gólman Alisson. „Rudí ďáblové“ zůstávají na pátém místě tabulky už jen o skóre před Wolverhamptonem.

Manchesteru chyběl nejlepší střelec Marcus Rashford. Autor 14 ligových branek si poranil záda ve středečním pohárovém zápase proti Wolverhamptonu a bude mimo hru několik týdnů.

Burnley neskórovalo během úvodního poločasu ani v 11. utkání v řadě, naopak „Lišky“ poslal do vedení ve 33. minutě Harvey Barnes. Domácí skóre ale po pauze otočili, a to i díky brankáři Nicku Popeovi, který v 68. minutě vystihl Vardymu penaltový pokus k levé tyči.

Ještě předtím vyrovnal po rohovém kopu svou devátou trefou v sezoně nejlepší střelec Burnley Chris Wood a v 79. minutě dokonal obrat Ashley Westwood. Burnley přerušilo čtyřzápasovou ligovou sérii porážek a posunulo se na 14. místo.

Výsledky 23. kola:
Burnley - Leicester 2:1
(56. Wood, 79. Westwood - 33. Barnes), Liverpool - Manchester United 2:0 (14. Van Dijk, 90.+3 Salah).

Burnley FC - Leicester City 2:1 (0:1)

Branky: 56. Wood, 79. A. Westwood - 33. H. Barnes. Rozhodčí: Taylor – Nunn, Scholes. ŽK:67. Mee. Diváci: 19788.

Burnley FC Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Hendrick, A. Westwood, Cork, McNeil – Wood (90+3. Lennon), Jay Rodriguez.

Leicester City Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Fuchs – N. Mendy – Ayoze Pérez (74. Iheanacho), Praet (74. Tielemans), Maddison, H. Barnes – Vardy.

Přejít na on-line reportáž

Liverpool FC - Manchester United 2:0 (1:0)

Branky: 14. V. van Dijk, 90+3. M. Salah. Rozhodčí: Pawson – West, Beswick. ŽK:90+4. M. Salah - 8. N. Matić, 25. de Gea, 72. Shaw. Diváci: 52 916.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain (66. Lallana), J. Henderson, Wijnaldum – M. Salah, Firmino (83. Origi), Mané (83. Fabinho).

Manchester United de Gea – Lindelöf, Maguire, Shaw (87. Dalot) – Wan-Bissaka, Fred, N. Matić, Williams (74. Greenwood) – Pereira (74. Mata) – James, Martial.