Lionel Messi lituje své šance v zápase proti Valencii.

Lionel Messi lituje své šance v zápase proti Valencii. | foto: AP

Barcelona ztratila za první remízu, Real dal čtyři góly za poločas

• 21
Barcelona poprvé v letošním ročníku španělské body remizovala, když ve 14. kole neudržela vedení ve Valencii (1:1). Real Madrid po blamáži v týdnu v Královském poháru si spravil chuť v lize, v malém městském derby Getafe čtyři góly už do poločasu. Ve druhé části hry však už žádný nepřidal a nakonec zvítězil 4:1.

Barcelona tak po prvním nerozhodném výsledku v lize na podzim vede tabulku už jen o dva body před Atlétikem Madrid, které si poradilo v Granadě a zvítězilo 2:0. O další dva body zpátky je Real Madrid.

Anglický trenér Gary Neville, pro něhož je Valencie první trenérskou štací, začal angažmá cenným výsledkem, byť ještě neseděl na lavičce a zápas sledoval jen z tribuny.

Radost mu udělal čtyři minuty před koncem Mina, když vyrovnal na 1:1. Hosty poslal do vedení po hodině hry Suárez, jemuž přihrál Messi. Gól však platit neměl, Suárez využil ofsajdového postavení.

Real Madrid v týdnu v pohárovém utkání na hřišti třetiligového Cádizu sice vyhrál 3:1, ale jelikož neoprávně nasadil ruského záložníka Denise Čeryševa, španělská federace ho ze soutěže vyloučila. Real se odvolal, s rozhodnutím nesouhlasí.

V ligovém utkání proti Getafe nastoupili už i Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Karim Benzema, Luka Modrič, Toni Kroos, Danilo i Keylor Navas, kteří odpočívali. A bylo to znát. Benzema dal dva góly během první čtvrthodiny, do půle se trefili ještě Bale i Ronaldo.

Pro Ronaldo to byl desátý ligový gól podzimu, Benzema je na sedmi brankách, Bale na čtyřech. Střeleckou tabulku vede Neymar z Bacelony, svých čtrnáct zásahů může rozšířit ve večerním duelu ve Valencii.

Villarreal, s nímž se v posledním utkání základní skupiny Evropské ligy střetne Plzeň, zvítězil 2:1 nad Vallecanem.

Po povedeném startu sezony prožil Villarreal útlum, ze tří listopadových ligových duelů získal jediný bod. Ani s Vallecanem nezačal tým dobře a přestože byli domácí v prvním poločase střelecky aktivnější, v 41. minutě otevřel skóre záložník Vallecana Jozabed.

Villarreal zachránil útočník Bakambu. Nejprve se v 69. minutě prosadil po povedené přízemní kombinaci, v závěru pak zužitkoval přesný Suárezův pas. Na závěrečných 12 minut poslal trenér Villarrealu Marcelino do hry argentinského obránce Musacchia, který odehrál první ligové minuty od dubna, kdy v zápase na hřišti Getafe utrpěl zlomeninu kotníku.

Villarreal nastoupil v sestavě Areola - Costa (46. Castillejo), Bailly, Ruíz, Marín - Dos Santos (78. Musacchio), Pina (46. Trigueros), Bruno, Suárez - Soldado, Bakambu.

Výsledky 14. kola: Real Madrid - Getafe 4:1 (4. a 16. Benzema, 35. Bale, 38. Ronaldo - 70. Alexis), Granada - Atlético Madrid 0:2 (20. Godín, 76. Griezmann), La Coruňa - FC Sevilla 1:1 (22. Pérez - 76. Iborra), Betis Sevilla - Vigo 1:1 (82. Molina - 25. Bongonda), San Sebastian - Eibar 2:1 (10. a 90. Agirretxe - 4. Bastón), Villarreal - Vallecano 2:1 (69. a 86. Bakambu - 41. Jozabed), Sporting Gijón - Las Palmas 3:1 (17., 78. a 84. Sanabria - 38. El Zhar), Bilbao - Málaga 0:0, Espaňol Barcelona - Levante 1:1 (56. Moreno - 6. Lerma).