Anglický reprezentant Martin Peters (nahoře) překonává německou obranu na MS...

Anglický reprezentant Martin Peters (nahoře) překonává německou obranu na MS 1970. | foto: AP

Zemřel Martin Peters. Střelec z finále MS ’66 podlehl Alzheimerově chorobě

• 4
Po dlouhém boji s Alzheimerovou chorobou zemřel Martin Peters, fotbalový mistr světa z roku 1966. Střelci jednoho z anglických gólů ve finále proti Německu (4:2 po prodloužení) bylo 76 let.

O Petersově úmrtí informoval West Ham United, za který hrál v letech 1959 až 1970 a získal s ním Pohár vítězů poháru v roce 1965. Později nastupoval také za Tottenham, Norwich a Sheffield United.

Za reprezentaci odehrál 67 utkání, v nichž dal 20 gólů. V památném finále mistrovství světa ve Wembley poslal domácí tým v 78. minutě do vedení 2:1.

Němci v závěru normální hrací doby vyrovnali a historický úspěch Angličanům zajistil Geoff Hurst, jenž v prodloužení dvěma góly dovršil hattrick.

Martin Peters

Peters je pátým členem vítězeného anglického mužstva, který je po smrti. Před ním zemřeli kapitán Bobby Moore, Alan Ball, Ray Wilson a brankář Gordon Banks.