Ukrajinští fotbalisté slaví gól.

Ukrajinští fotbalisté slaví gól. | foto: AP

Ukrajinští fotbalisté se vracejí, v prvním zápase zdolali Mönchengladbach

• 0
Ukrajinská fotbalová reprezentace odehrála první zápas od únorového vpádu ruských vojsk. V přípravném utkání v Mönchengladbachu zvítězila nad Borussií 2:1. Zápas sledovalo přes 20 tisíc diváků, výtěžek půjde na pomoc obětem války na Ukrajině.

Hráči nastoupili k utkání s transparentem s nápisem „Zastavte válku“. Ukrajince poslal do vedení v deváté minutě jednadvacetiletý záložník Šachtaru Doněck Mychajlo Mudryk, který v národním týmu debutoval. Krátce nato vyrovnal Conor Noss. Ukrajina zvítězila zásluhou gólu dalšího debutanta Oleksandra Pichaljonoka z Dněpru, který rozhodl v 82. minutě.

„Šest měsíců jsme nehráli, šest měsíců tenhle tým nic nedělal,“ řekl kouč Oleksandr Petrakov, jehož svěřenci hráli naposledy v listopadu, kdy porazili 2:0 Bosnu a Hercegovinu. „Nemám klukům co vytknout. V téhle fázi je to dobré. Byla tam spousta chyb, ale ty odstraníme,“ uvedl trenér po utkání s desátým týmem bundesligové tabulky.

Ukrajinci se chystají na play off o mistrovství světa, k odloženému semifinále se Skotskem nastoupí 1. června. Předtím ještě sehrají přípravné zápasy s Empoli a Rijekou.