TÝMOVÁ RADOST. Fotbalisté Španělska oslavují jeden z gólů do sítě Lichtenštejnska | foto: AP

Suverénní Španělé dokráčeli na Euro, Litva už je bez šance

• 30
Už jen čeští a skotští fotbalisté mají šanci na druhé místo ve skupině I. Další zápasy kvalifikace o ME totiž přinesly následující jistoty: úřadující mistři Evropy i světa Španělé protančili na turnaj bez jediného zaváhání, naopak Litva už naději na baráž ztratila.

V tuto chvíli mají Rosický a spol. před Skotskem náskok dvou bodů a oba týmy čekají ještě dva zápasy, přičemž oba narazí na Španělsko.

Pokud počítáte, že Španělé vyhrají 7. října v Praze na Letné a zvládnou i svůj domácí zápas proti Skotsku o čtyři dny později, pak Češi potřebují k jistotě baráže získat aspoň bod v Litvě (11. října).

Skotsko se před zápasem ve Španělsku představí ještě v Lichtenštejnsku. A pokud tam vyhraje, dostane české hráče pod tlak.

Skotsko - Litva 1:0

Skotsko zapomnělo na sobotní nešťastnou remízu 2:2 s českou reprezentací a na glasgowském Hampden Parku tentokrát dokázalo naplno bodovat.

Naděje domácích hráčů na účast v baráži zajistil brankou z 50. minuty útočník Steven Naismith. Na konci prvního poločasu navíc skotský kapitán Darren Fletcher neproměnil pokutový kop.

Španělsko - Lichtenštejnsko 6:0

Španělé se proti Lichtenštejnsku trápili jen úvodní půlhodinu. Pak zaznamenal dva slepené góly Álvaro Negredo a dal domácím klid.

Ještě do poločasu zvýšil z přímého kopu Xavi a po změně stran o postupu definitivně rozhodli Sergio Ramos a dvěma góly David Villa, který se blýskl už v první půli, kdy patičkou vyzval ke skórování Negreda.