Uruguay - Česko 2:0, fotbalisté na soupeře neměli, góly Suárez a Cavani

• 358
Nan-ning (Od našeho zpravodaje) - Čeští fotbalisté nestačili v semifinálovém utkání turnaje v čínském Nan-ningu na Uruguay. Jihoamerickému soupeři, za kterého se prosadili hvězdní hráči Luis Suárez a Edinson Cavani, podlehli 0:2. V pondělí budou hrát o třetí místo proti Číně, Uruguay se o celkové vítězství utká s Walesem.

„Mrzí mě, že oba góly byly takové nešťastné. První z penalty, otázka byla, nebyla? Myslím, že jsme na to ale měli zareagovat rychleji. Druhý gól nešťastný v tom, že tam někdo zůstal u postranní čáry, jinak by to byl ofsajd. Kdybychom Suáreze s Cavanim měli na své straně, třeba by výsledek byl opačný,“ řekl český kouč Karel Jarolím.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Předsevzetí, s kterým Češi do pátečního utkání proti Uruguayi šli, plnili jen prvních deset minut. Tak krátce dokázali držet Luise Suáreze, asi největší hrozbu soupeře, daleko od míče.

Barcelonský útočník jako by v úvodu duelu nenápadně obhlížel terén i soupeře, než se znenadání zostra předvedl.

Barcelonský útočník si před šestnáctkou narazil se spoluhráčem, vyrazil do otevřeného prostoru před sebou. Gólman Pavlenka byl v souboji pozdě a srazil ho k zemi. Nařízenou penaltu sám nekompromisně proměnil.

ZNÁMKY: Jak se vám Češi líbili?

Češi s účastníkem letošního mistrovství světa a druhým týmem jihoamerické kvalifikace prohrávali brzy a zaslouženě. V úvodu se vůbec nemohli dostat do hry, když se ojediněle objevili na soupeřově polovině, Schick se utopil ve vlastních kličkách. Jinak se bránili, vyčkávali v bloku a snažili se vyplňovat nebezpečné prostory.

Pavlenka: Penalta byla přísná, jinak jsme se s tím poprali statečně

Trenér Jarolím od začátku nasadil tři stopery, kterým při defenzivní činnosti pomáhali krajní hráči Kadeřábek s Bořilem, později Frýdek. Uruguay nastoupila v plné síle čili nejen se Suárezem, ale i s Cavanim.

Ten sice déle než půl hodiny zůstával ve stínu svého kolegy z útoku a do šancí se nedostával. Ve 37. minutě si však počkal na odražený míč v pokutovém území, díky Kadeřábkovi nestál v ofsajdu, který Češi posléze reklamovali, a nůžkami překonal zkoprnělého Pavlenku.

Náramná trefa.

Podívejte se na nádherný gól Cavaniho:

Publikum na stadionu Guangxi Sports Center, jež byl více než ze třetiny zaplněný, díky ní znovu jásalo. Diváci při fandění používali vuvuzely i nafukovací tleskátka. A především nadšeně reagovali na každou povedenou akci obou týmů.

Z české strany jich za celý zápas bylo pomálu. Za zmínku stojí Barákova střela z prvního poločasu, kterou však kryl Muslera, nebo Schickovy příležitosti ve druhé půli. Při první hlavičkoval těsně vedle brány, při druhé zblízka pálil do břevna.

Podívejte se na faul Pavlenky a penaltu Suáreze

Uruguay měla zápas od první do poslední minuty pod kontrolou. Kdyby její fotbalisté byli přesnější při zakončení, vyhráli by daleko výraznějším rozdílem.

Ještě v první půli nebezpečně hlavičkoval Suárez, dobrý zákrok si připsal také Pavlenka. Okolo něj létaly míče i ve druhé půli, měl štěstí při hlavičce Giméneze nebo ráně střídajícího Ramireze z dvaceti metrů. Chytil hlavičku Gomeze, která mířila do něj.

Česku po změně stran nepomohla ani změna rozestavení. Po střídání Kopice za Krmenčíka dohráli duel s čtyřmi obránci a pěti záložníky.

O třetí místo budou hrát Češi v pondělí proti Číně od 9.35 středoevropského času, o čtyři hodiny později vyvrcholí China Cup soubojem Uruguaye s Walesem.