Domenico Berardi z Itálie zahrává roh v zápase s Ukrajinou.

Domenico Berardi z Itálie zahrává roh v zápase s Ukrajinou. | foto: Reuters

Ukrajinské fotbalisty připravila na Čechy remíza 1:1 v Itálii

• 3
Ukrajinští fotbalisté v generálce na domácí zápas s Českem v Lize národů remizovali na hřišti Itálie 1:1. Svěřenci Andreje Ševčenka v Janově prodloužili sérii bez porážky už na osm utkání.

Domácí měli na začátku převahu, ale ukrajinský tým držel brankář Pjatov. Utkání bylo symbolicky ve 43. minutě přerušeno na památku 43 obětí srpnového zřícení janovského mostu Ponte Morandi.

Zatímco v první půli byl Pjatov bezchybný, hned v 55. minutě gólman Šachtaru Doněck zaváhal při Bernardeschiho střele, kterou tečoval do vlastní branky.

Ukrajinci ale už za sedm minut odpověděli, když se po rohovém kopu prosadil Malinovskij. Italové inkasovali v osmém duelu po sobě, což se jim naposledy stalo v letech 1958-1959.

S domácími mohlo být ještě hůř v 72. minutě, ale Malinovskij trefil z přímého kopu jen břevno. „Azzurri“ i tak protáhli šňůru bez vítězství na pět duelů, z toho potřetí remizovali 1:1.

Český tým se s Ukrajinou střetne příští úterý v Charkově, předchozí zápas ve skupině Ligy národů odehraje výběr nového trenéra Jaroslava Šilhavého v sobotu v Trnavě proti Slovensku.

Itálie - Ukrajina 1:1 (0:0)

Branky: 55. Bernardeschi - 62. Malinovskij. Rozhodčí: Rade Obrenović – Matej Žunič, Manuel Vidali. ŽK:50. Verratti, 90+4. Chiesa - 36. Rakickij, 47. Burda.

Itálie Donnarumma – Florenzi (84. Piccini), Bonucci, Chiellini (C), Biraghi (88. Criscito) – Verratti (70. Bonaventura), Jorginho, Barella (78. Pellegrini Lo.) – Bernardeschi (57. Immobile), Insigne (78. Berardi), Chiesa

Ukrajina Pjatov (C) – Karavajev, Burda, Rakickij (88. Krivcov), Matvijenko – Sydorčuk (56. Stěpanenko)– Marlos (46. Cygankov), Zinčenko, Malinovskij, Konopljanka (73. Petrjak) – Jaremčuk (76. Kravec A., 90+1. Butko)