Wilfried Bony z Pobřeží slonoviny na předzápasovém tréninku

Wilfried Bony z Pobřeží slonoviny na předzápasovém tréninku | foto: AP

Bony dal na mistrovství Afriky první gól obhájců, ti znovu remizovali

• 2
Bývalý sparťan Wilfried Bony dal první gól fotbalistů Pobřeží slonoviny na mistrovství Afriky, ale obhájci titulu se ani na druhý pokus vítězství nedočkali. V utkání s Demokratickou republikou Kongo dvakrát prohrávali a nakonec remizovali 2:2.

Po úvodní remíze 0:0 s Togem mají na kontě dva body a o postup budou muset bojovat v úterním zápase s Marokem.

Bony, který od léta hostuje z Manchesteru City ve Stoke, vyrovnal v 26. minutě hlavou po rohu na 1:1. Za dvě minuty však afričtí šampioni znovu prohrávali. Bod jim zařídil v 67. minutě tečovanou střelou z dálky kapitán Serey Dié.

V té době už hrál za Pobřeží slonoviny i slávista Simon Deli, který přišel do hry po přestávce.

Obhájci titulu jsou v tabulce na nepostupovém třetím místě, neboť se před ně dostalo Maroko po vítězství 3:1 nad Togem. Fotbalisté Pobřeží slonoviny ztrácejí na marocký tým bod a v úterý jej musejí porazit, aby postoupili.