Plzeňský trenér Pavel Vrba diriguje své svěřence.

Plzeňský trenér Pavel Vrba diriguje své svěřence. | foto: Reuters

Vrbu k reprezentaci v žádném případě nepustíme, zní z Plzně

  • 133
Pokud bude trenér Michal Bílek po kvalifikačním utkání v Arménii odvolán, jeho nástupcem u české fotbalové reprezentace se nestane Pavel Vrba. "Dotaz na uvolnění trenéra Vrby může přijít, ale odpovědí bude kategorické ne. Ani teď, ani v létě," prohlásil generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek.

Jestli se vedení asociace rozhodne ke změně, tak je Vrba nejvhodnějším kandidátem na post trenéra národního týmu. Jistě je i první volbou pro fotbalovou vládu.

"S panem Peltou si dám strašně rád kafe, ale otázka uvolnění trenéra Vrby k nároďáku bude vyřešena dřív než si zamíchám cukr a mléko," zdůraznil Šádek.

Z toho jasně vyplývá, že Plzeň svůj klenot uvolnit odmítá. Stejně jako to udělala před rokem, když Vrbu chtěli Slováci ke své reprezentaci. Devětačtyřicetiletý kouč je strůjcem nejlepšího současného mužstva v Česku. Vyhrál s ním titul, pohár, Superpohár, dovedl do Ligy mistrů a dvakrát s ním hrál vyřazovací fázi Evropské ligy.

Vedle Vrby by dalšími uvažovanými kandidáty byli současný kouč jedenadvacítky Jakub Dovalil, Ivan Hašek, Zdeněk Zeman či Karel Jarolím, kteří jsou bez angažmá.

"Kdyby trenér Bílek u týmu skončil, mám v hlavě několik variant, ale jejich realizace není jednoduchá," poznamenal po pátečním kvalifikačním debaklu s Dánskem šéf asociace Miroslav Pelta.

Slova "realizace není jednoduchá" ukazují nejspíš právě na Vrbu. Smlouvu s Plzní má do léta 2015, podle spekulací je v ní klauzule, že by mohl být volný za deset milionů korun. "Chci ujistit širokou veřejnost, že výstupní klauzule je zcela nereálná. Žádná taková věc pro teď ani pro léto není," zdůraznil Šádek.

"Ve směru k trenérovi Bílkovi je tohle balancování o změně trenéra velice netaktní.  My máme s trenérem Vrbou nastavenou koncepci do roku 2015 a na té nehodláme nic měnit," dodal Šádek.

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Fotbalové Euro 2020

Postup na ME 2020 si zajistily Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Španělsko, Turecko, Francie, Anglie, Česko, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Portugalsko, Švýcarsko, Dánsko a Wales. O zbývající čtyři místa se bude hrát v play off Ligy národů.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách