Valná hromada ČMFS

Valná hromada ČMFS | foto: ČTK

Odvolací a revizní komise ČMFS má mandát prodloužený o dva roky

  • 0
Valná hromada ČMFS sice poměrně rychle zvolila nového svazového předsedu i nový výkonný výbor, ale volby arbitrážní i odvolací a revizní komise se protáhly až do večerních hodin. O složení šestičlenné arbitráže se přitom rozhodlo až ve druhém kole.

A tak i proto možná poté delegáti souhlasili s návrhem nového svazového místopředsedy Jindřicha Rajchla, aby odvolací a revizní komisi vedené Ondřejem Lněničkou byl prodloužen mandát až do příští valné hromady, která se uskuteční za dva roky.

Předseda komise Lněnička o sobě dal pořádně slyšet už v průběhu dopoledního programu, kdy se nečekaně tvrdě opřel do práce dosavadního výkonného výboru.

Ostře kritizoval, že jeho komisi nebylo umožněno dostatečně kontrolovat práci marketingové společnosti STES, a vyzval dosavadní členy fotbalové exekutivy Jaroslava Vacka, Václava Chválu a Radka Běláka, aby vůbec nekandidovali.

Stejného vzkazu se dočkal Pavel Haškovec, který v novém výboru zasedat bude, zatímco zmíněná trojice ve volbách propadla.

Odvolací a revizní komisi byl bez větších potíží prodloužen mandát také proto, že v tomto složení působila teprve neco přes dva roky. Zvolena byla v únoru 2007.

Největší průtahy nečekaně způsobila volba šestičlenné arbitrážní komise. Nejprve se dlouze hledali někteří delegáti, řada z nich navíc jednání předčasně opustila.

Volba arbitrážní komise se tak protáhla do dvou kol, z nichž vyplynulo, že v komisi budou pracovat Stanislav Bernard, Jana Fráňová, Martina Jinochová, Milan Jelínek, Michal Antonín a Jan Kuklík. Náhradníkem byl zvolen Pavol Pikna.

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Fotbalové Euro 2020

Postup na ME 2020 si zajistily Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Španělsko, Turecko, Francie, Anglie, Česko, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Portugalsko, Švýcarsko, Dánsko a Wales. O zbývající čtyři místa se bude hrát v play off Ligy národů.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách