Trenér německých fotbalistů Joachim Löw během přípravného utkáníé s Austrálií.

Trenér německých fotbalistů Joachim Löw během přípravného utkáníé s Austrálií. | foto: Ralph Orlowski, Reuters

Německo se pořád hledá. Neměli jsme to pod kontrolou, uznal kouč Löw

• 5
Ne, pořád to nejde, pořád to není ono. Fotbalové národní mužstvo Německa po loňském triumfu na mistrovství světa se dál hledá. "Jen jsme odvrátili blamáž," vystihují tamní média středeční remízu 2:2 v přípravném utkání v Kaiserslauternu proti Austrálii.

Po červencovém vítězném finále s Argentinou (2:1) o dva měsíce později německý tým stejnému soupeře v přípravě podlehl 2:4.

Kvalifikaci o evropský šampionát zahájil šťastnou výhrou 2:1 nad Skotskem, pak však podlehl v Polsku (0:2) a doma remizoval 1:1 s Irskem. Povinná výhra nad outsiderem z Gibralataru (4:0) ani vítězství 1:0 v přípravném duelu ve Španělsku  optimismus přinést nemohlo.

A první duel roku 2015 proti Austrálii přinesl zase jen rozpaky. Němci vedli díky Reusovi, pak soupeř skóre otočil a devět minut před koncem vyrovnal Podolski.

„Zápas byl trochu hektický. První poločas jsme ještě odehráli celkem dobře, druhý poločas už tak kvalitní nebyl,“ uznal trenér Joachim Löw.

Němečtí fotbalisté Sami Khedira se raduje s Marco Reusem z jeho gólu v přípravném utkání s Austrálií.

O výkonu se Němci vyjadřovali kriticky, na jejich obranu však lze namítnout, že zdaleka nenastoupili v nejsilnější sestavě, navíc zkoušeli nové rozestavení se třemi obránci, jedním defenzivním záložníkem, čtyřmi středopolaři a dvěma útočníky.

„Nelze očekávat, že všechno půjde rychle. Věděli jsme, že to hned nemůže být ideální. Ale taky si musíme přiznat, že k defenzívě jsme neměli správný přístup a hru jsme neměli pod kontrolou,“ poznamenal Löw.

Do zápasu nenastoupili stabilní stopeři Boateng s Hummelsem, na lavičce zůstali záložníci Kroos se Schweinsteigerem, či ofenzivní hráč Müller. Chyběl brankář Neuer, chytal Zieler z Hannoveru.

„Co jsme si předsevzali, tak jsme splnili jen částečně,“ přiznal záložník Sami Khedira.

„Chvílemi jsme hráli dobrý fotbal, ale moc dobře si uvědomujeme, že máme prostor pro zlepšení,“ podotkl jeho parťák Ilkay Gündogan.

Času, jak hru vylepšit. moc není. Už v neděli Němci hrají kvalifikaci v Gruzii. „A víme, že musíme vyhrát,“ zdůraznil kouč.

„Situace v kvalifikaci je pro nás už velmi vážná,“ řekl Khedira.

Němci ztrácejí tři body na Poláky a mají stejně bodů jako Irsko a Skotsko. S oběma ostrovními soupeři hrají na podzim venku, Polsko mají doma. Na evropská šampionát, který příští rok hostí Francie, postoupí první dva v pořadí, třetí má šanci v baráži.