DVOUGÓLOVÝ STŘELEC. Fernando Llorente (uprostřed) rozhodl dvěma brankami o výhře Španělska nad Litvou. | foto: AP

Mistry světa nezaskočilo ani rychlé vyrovnání: Španělsko - Litva 3:1

• 0
Fotbalisté Španělska dokázali i ve druhém kvalifikačním zápase zvítězit, když porazili Litvu 3:1. V prvním poločase se domácí trápili a nedokázali proměnit řadu šancí, ve druhé půli ale zápas rozhodl dvěma góly útočník Llorente, který nahradil v sestavě zraněného Torrese.

Po bezgólovém prvním poločase se to nejpodstatnější odehrálo během prvních deseti minut druhé půle. Do ní skvěle vstoupili domácí a vysoký Llorente už po minutě hlavou otevřel skóre.

Litevce rychlá branka nesrazila a jednu z mála šancí využili k vyrovnání. Kat českého týmu ze vzájemného zápasu, útočník Šernas, si naběhl na přihrávku za obranu, vyhnul se ofsajdové pasti a přízemní střelou vyrovnal.

Pokud někdo očekával, že Španělé po překvapivém vyrovnání znejistí, mýlil se. Hned po rozehrávce se vrhli do útoku, aktivní Cazorla našel přesným centrem ve vápně znovu Llorenteho, který opět poslal domácí do vedení.

Litevci už podruhé zareagovat nedokázali a až do konce zápasu si další šanci nevypracovali. Naopak španělské vítězství ještě pojistil po krásném centru Ramose přesnou hlavičkou do rohu branky jeden z nejmenších hráčů na hřišti, David Silva.

Litevci po remíze se Skotskem a vítězstvím nad Českem poprvé ztratili body, Španělé naopak po dvou výhrách vedou skupinu i přesto, že mají odehráno o zápas méně než jejich dnešní soupeř.

1. Španělsko 2 2 0 0 7:1 6
2. Skotsko 3 1 1 1 2:2 4
3. Litva 3 1 1 1 2:3 4
4. Česko 2 1 0 1 1:1 3
5. Lichtenštejnsko 2 0 0 2 1:6 0