Kamerunský fotbalista Christian Bassogog zklamaný z porážky

Kamerunský fotbalista Christian Bassogog zklamaný z porážky | foto: Reuters

Ngadeu a Mandjeck přijedou bez úspěchu, Kamerun nestačil na Nigérii

• 5
Kamerunští fotbalisté neobhájí titul afrických šampionů. V osmifinále tým se slávistou Michaelem Ngadeuem a sparťanem Georgésem Mandjeckem podlehl Nigérii 2:3. Vítězové zápas v Alexandrii otočili dvěma góly po hodině hry.

Ve čtvrtfinále Nigerijci narazí na Jihoafrickou republiku, která vyřadila domácí Egypt.

Egyptský výběr v čele s útočníkem Muhammadem Salahem, vítězem Ligy mistrů s Liverpoolem, byl největším favoritem turnaje a usiloval o vylepšení rekordu o osmou trofej.

Jenže po dlouho bezbrankovém stavu v 85. minutě neuhlídal útočníka Lorcha a vyrovnat už nestihl.

Nigérie získala v roce 2013 svůj třetí africký titul, ale na předchozí dva kontinentální šampionáty se ani nekvalifikovala. Díky výhře nad velkým rivalem Kamerunem drží naději na rozšíření sbírky deseti medailí.

V 19. minutě poslal nigerijské fotbalisty do vedení Odion Ighalo, ale Kamerun těsně před poločasem otočil na 2:1. Vyrovnal Stephane Bahoken a následně skóroval Clinton N’jie. V 63. minutě dal svůj druhý gól v zápase Ighalo, který se trefil z pozice, jež zaváněla ofsajdem. Rozhodující branku zařídil vzápětí po Ighalově přihrávce Alex Iwobi z Arsenalu.

Nigérie - Kamerun 3:2 (1:2)

Branky: 19. Ighalo, 63. Ighalo, 66. Iwobi - 41. Bahoken, 44. N'Jie. Rozhodčí: Bondo (Botswana) – Safari (DR Kongo), Maringule (Mozambik). ŽK:70. Awaziem - 28. Malong, 52. Mandjeck.

Nigérie Akpeyi – Awaziem, Aina, Omeruo, Troost-Ekong – Iwobi (90+1. Balogun), Etebo, Ndidi – Simon (61. Chukwueze), Musa (C), Ighalo (85. Onuachu).

Kamerun Onana – Mandjeck (62. Anguissa), Banana, Ngadeu – Fai, N'Jie (70. Toko Ekambi), Oyongo, Malong (87. Zoua), Choupo-Moting (C) – Bahoken, Bassogog.

Egypt - Jihoafrická republika 0:1 (0:0)

Branky: 85. Lorch. Rozhodčí: Eric Otogo-Castane (GAB) – Issa Yaya (TCD), Lionel Adrianantensoms (MDG). ŽK:68. Ašraf - 44. Hlanti, 79. Zungu, 90+4. Hlatshwayo.

Egypt Šanáví – Ašraf, Alá, Hegází, A. Almuhammadí (C) – Alnaní (83. Sulímán), Hamad, as-Saíd (64. Vardá) – M. Salah, Muhsín (46. Alí), Trézéguet.

Jihoafrická republika Williams – Hlanti, Mkhwanazi, Hlatshwayo (C), Mkhize – Furman (90+2. Kekana), Zungu, Mokotjo – Lorch (90+3. Veldwijk), Mothiba, Tau.