Online reportáž

MIMOŘÁDNÁ VALNÁ HROMADA FOTBALOVÉ ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY

18:37

Z mimořádné valné hromady Fotbalové asociace je to vše, její program skončil. Děkujeme za celodenní pozornost, přejeme hezký zbytek večera a někdy brzy u dalších fotbalových či jiných on-line přenosů na shledanou.

17:53

Rekapitulace. Jak vypadá výkonný výbor FAČR po dnešní valné hromadě.

Předseda: Martin Malík.
Místopředseda za Moravu: Zdeněk Zlámal.
Místopředseda za Čechy: Roman Berbr.
Předseda řídící komise za Čechy: Dagmar Damková.
Předseda řídící komise za Moravu: Pavel Nezval.
Členové za Čechy: Miroslav Liba, Rostislav Votík.
Členové za Moravu: Karel Kula, Pavel Blaha.
Členové za ligu: Tomáš Paclík, Dušan Svoboda.

  • NAPOSLEDY V ČELE Vedení českého fotbalu na mimořádné valné hromadě v Nymburce, kde se volí předseda a poté, pokud bude zvolen, i výkonný výbor.

    NAPOSLEDY V ČELE Vedení českého fotbalu na mimořádné valné hromadě v Nymburce, kde se volí předseda a poté, pokud bude zvolen, i výkonný výbor. / Autor: Michal ŠulaMAFRA

17:40

Na závěr mimořádné valné hromady uctili přítomní památky zesnulých Rudolfa Kocka a Rudolfa Bati. Následovat bude tisková konference nového předsedy Martina Malíka a jeho místopředsedů Zdeňka Zlámala a Romana Berbra. 

17:34

Členem Odvolací komise fotbalové asociace byl ve druhém kole zvolen Jan Malý. Poslední hlasování dnešního dne tak skončilo. 

17:20

Tomáš Paclík a Dušan Svoboda jsou členy výkonného výboru za ligu. Druhým členem výkonného výboru za Moravu je Karel Kula. Jan Malý a Petr Konečný, kteří kandidovali do Odvolací komise, budou zvoleni až ve druhém kole. V prvním ani jeden z nich nezískal nadpoloviční většinu hlasů. 

16:56

Zároveň nyní delegáti půjdou volit členy výkonného výboru za ligu a také členy odvolací komise. Pak už jsou na programu valné hromady pouze závěrečná usnesení. 

16:54

Členy výkonného výboru za Čechy byli zvoleni Rostislav Votík a Miroslav Liba. Za Moravu byli do výkonného výboru zvoleni Pavel Blaha.

Druhé místo ve výkonném výboru za Moravu bude mezi Karlem Kulou a Miroslavem Vrzáčkem rozhodnuto ve druhém kole volby.

16:20

Předsedou Řídící komise pro Moravu zvolili delegáti Pavla Nezvala, ve volbě porazil Alana Jančíka.

16:17

Co ještě řekl poražený kandidát na post předsedy fotbalové asociace Petr Fousek?

Poražený kandidát Fousek: Volbu ovlivnil svým projevem i Pelta

přečíst článek
16:12
  • Volby předsedy fotbalové asociace na mimořádné valné hromadě v Nymburce.
  • Delegáti volí předsedu fotbalové asociace na mimořádné valné hromadě v Nymburce.
16:03

Nyní odcházejí delegáti volit předsedu Řídící komise pro Moravu. Kandidují Pavel Nezval a Alan Jančík.

16:01

Předsedkyní Řídící komise pro Čechy byla zvolena Dagmar Damková, jediná kandidátka. Pro bylo všech 47 hlasujících delegátů. 

15:58

Místopředsednická místa zůstávají v nezměněné podobě. Po Romanovi Berbrovi obhájil svou pozici prvního místořpedsedy také Zdeněk Zlámal za Moravu. Od delegátů dostal 38 hlasů, 35 hlasů měl jeho protikandidát František Jura.

15:48

Petr Fousek o projevu Miroslava Pelty, bývalého předsedy FAČR

„Miroslav Pelta vystoupil nesmírně důrazně, na sebe až velmi důrazně. Pochopitelně tím volbu nějak ovlivnil, netroufám si však spekulovat o tom, do jaké míry by ta čísla vypadala jinak. Každý samozřejmě ví, že v české komoře jsem to měl ze známých důvodů mnohem těžší a jestli to bylo etické, nebo neetické, nebo to mělo mít nějaký jiný rozměr. To teď už nemá cenu dál řešit.“

15:44

Petr Fousek zároveň pogratuloval Martinu Malíkovi, s nímž prohrál ve volbě o nového předsedu FAČR.

  • KONKURENTI Kandidáti na předsedu fotbalové asociace Petr Fousek (vlevo) a Martin Malík před volbou na mimořádné valné hromadě v Nymburku.

    KONKURENTI Kandidáti na předsedu fotbalové asociace Petr Fousek (vlevo) a Martin Malík před volbou na mimořádné valné hromadě v Nymburku. / Autor: Michal ŠulaMAFRA

15:42

Neúspěšný kandidát na předsedu Petr Fousek před novináři:

„Jsem vděčný zejména za podporu od bývalých hráčů. Těch z Bělehradu 1976, z Anglie 1996 i úspěšných jednadvacítek na přelomu tisíciletí. To jsou ti, kterým fotbal patří. S řadou z nich jsem navíc prožil kus funkcionářského života.“

15:37
12.prosince 2017 v 15:39, příspěvek archivován: 12.prosince 2017 v 15:51

Predstavitele Slavie, Dukly a Teplic hlasovali na VH FA CR verejne proti volbe Romana Berbra. 4 kluby se zdrzely. Dekuji vsem za odvahu. Respekt. Ostatnim blahopreji, maji svoje vedeni.

15:27

Očekáváný výsledek: místopředsedou výkonného výboru za Čechy byl aklamací zvolen Roman Berbr. Obhájil tak svůj dosavadní post. Pro jeho volbu bylo 117 delegátů, 3 byli proti, 4 se zdrželi.

15:17

Volit se teď budou i místopředsedové výkonného výboru. Ještě před volbou odpadli dva moravští kandidáti, Karel Kula a Radek Bělák. Hlasovat se tak bude pro Zdeňka Zlámala a Františka Juru, v české komoře se kandidatury vzdal Pavel Marek, takže jediným českým kandidátem je Roman Berbr.

Najdete na iDNES.cz