Jan Koudelka střílí góly v malém fotbale i v tom velkém. V Tunisku pomohl české...

Jan Koudelka střílí góly v malém fotbale i v tom velkém. V Tunisku pomohl české reprezentaci čtyřmi zásahy. | foto: Lubomír Stehlík

Češi na MS v malém fotbale udolali Američany a jsou ve čtvrtfinále

• 7
Česká reprezentace v malém fotbale prošla na mistrovství světa v Perthu do čtvrtfinále. Obhájci trofeje v osmifinále zdolali Spojené státy po obratu 5:4 a v dalším kole vyzvou Mexiko, které porazili ve finále před dvěma lety.

Američané vyhráli první poločas 3:1, ale čeští hráči se po změně stran zvedli a během sedmi minut otočili skóre na 5:3 i díky dvěma gólům Ondřeje Paděry.

Tým USA pak snížil na rozdíl jediné branky, ale Češi už náskok udrželi i při soupeřově závěrečné power play. Úřadující mistři světa tak zvítězili i ve čtvrtém zápase na australském turnaji.