Nizozemští fotbalisté se radují z vyrovnávací branky v utkání Ligy národů s...

Nizozemští fotbalisté se radují z vyrovnávací branky v utkání Ligy národů s Německem. | foto: AP

Nizozemsko v Německu v závěru vyrovnalo a zahraje si Final Four

• 1
Nizozemští fotbalisté si zajistili postup do Final Four v Lize národů. Na hřišti sestupujícího Německa jim k tomu vzhledem k lepšímu vzájemnému zápasu s vedoucí Francií stačila remíza 2:2. Poločasovou dvoubrankovou ztrátu Nizozemci dohnali až v posledních pěti minutách.

Ve stejný čas se hrálo dalších šest duelů včetně derby Česko - Slovensko, které jsme rovněž sledovali online.

Němci, kteří už měli jistý sestup do Ligy B, začali v Gelsenkirchenu výborně. Už v deváté minutě otevřel skóre Timo Werner přesným halfvolejem, za jedenáct minut zvýšil Leroy Sané tečovanou střelou po přihrávce Toniho Kroose.

Domácí ale po změně stran nevyužili další šance a nakonec výhru neudrželi. V 85. minutě týmovou akci zakončil tvrdou ranou Quincy Promes a v první minutě nastavení srovnal kapitán Virgil van Dijk po centru střídajícího Tonnyho Vilheny.

Nizozemci díky lepším vzájemným zápasům skončili ve skupině před úřadujícími mistry světa z Francie a přiřadili se k týmům Portugalska, Anglie a Švýcarska. Final Four Ligy národů se uskuteční příští rok v červnu.

Liga A

Skupina 1

Německo - Nizozemsko 2:2 (2:0)

Branky: 9. Werner, 20. Sané - 85. Promes, 90+1. V. van Dijk. Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe (všichni Rumunsko). ŽK:14. Hummels, 52. Kroos, 68. Kimmich - 38. Wijnaldum.

Německo Neuer (C) – Süle, Hummels, Rüdiger – Kehrer, Kimmich, Kroos, N. Schulz – Gnabry (67. T. Müller), Werner (63. Reus), Sané (80. Goretzka).

Nizozemsko Cillessen – Tete, de Ligt, V. van Dijk (C), Blind – F. de Jong, de Roon, Wijnaldum (60. Vilhena) – Promes, Depay, Babel (45. Dilrosun, 66. L. de Jong).

Dánsko - Irsko 0:0 (0:0)

Rozhodčí: A. Aghajev – Z. Zejnalov, R. Mammadov (všichni AZE). ŽK:85. C. Christie.

Dánsko Rönnow – Knudsen, Bjelland, M. Jörgensen, P. Ankersen – P.-E. Höjbjerg, Eriksen (C) (46. Lerager), Schöne – Y. Poulsen (65. Gytkjaer), N. Jörgensen, Braithwaite (78. Cornelius).

Irsko Randolph – Coleman (C), Keogh, Duffy, K. Long, Stevens – Brady (66. Robinson), Hendrick, C. Christie – O'Dowda (80. Obafemi), O'Brien (65. Curtis).

1. Dánsko 4 2 2 0 4:1 8
2. Wales 4 2 0 2 6:5 6
3. Irsko 4 0 2 2 1:5 2

Liga C

Skupina 3

Kypr - Norsko 0:2 (0:1)

Branky: 36. Kamara, 48. Kamara. Rozhodčí: Vad – Albert, Berettyán (všichni Maďarsko). ŽK:66. Kamara. ČK:79. Sielis - 90. Mohamed Elyounouss.

Kypr Panayi – Kousoulos, Merkis (C), Laifis, Ioannou – Kyriakou (78. Fylaktou), Artymatas, Sielis, Avraam (61. Efrem) – Kastanos, Zachariou (84. Makris)

Norsko Jarstein – Elabdellaoui (C), Nordtveit, Rosted, Meling – Fossum (46. Odegaard), Selnaes, Henriksen, M. Elyounoussi – Kamara (90+2. Berge), T. Elyounoussi (71. Sorloth)

Bulharsko - Slovinsko 1:1 (0:0)

Branky: 68. Ivanov - 75. Zajc. Rozhodčí: Göçek – Eyisoy, Yilmaz (všichni Turecko). ŽK:71. Popov S. - 57. Bezljak, 90+2. Bijol.

Bulharsko Petkov – Popov S., Bodurov, Božikov, Nedjalkov – Kostadinov, Slavčev, Dimitrov (64. Ivanov) – Delev (73. Zanev), Popov I. (C), Kostov (59. Vasilev)

Slovinsko Beleč – Skubič, Blažič, Mevlja, Struna – Iličič (C), Derivševič (58. Bijol), Rotman, Verbič (72. Vančas) – Bezljak, Zajc (88. Stulač).

Gruzie - Kazachstán 2:1 (0:0)

Branky: 59. Merebašvili, 84. Chakvetadze - 90. Omirtajev. Rozhodčí: Martins T. (Por). ŽK:45+1. Mužnikov, 90+4. Sujumbajev.

Gruzie Loria- Dvali, Kašia, Kvirkvelia, Kakabadze (86. Kočolava)- Kvekveškiri, Kankava- Merebašvili, Gvilia (75. Katčarava), Chakvetadze (90+3. Aburjania)- Vako

Kazachstán Nepogodov- Sujumbajev, Logvinenko, Malij, Bejsebekov- Murtazajev (89. Omirtajev), Mužikov, Kuat, Fedin (90+1. Turysbek)- Zainatdinov- Ščetkin (74. Pertsuk)

Andorra - Lotyšsko 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Meler – Ersoy, Uyarcan (všichni Turecko). ŽK:2. Cervos, 41. Alaez, 51. García - 9. Ciganiks. ČK:38. Šabala.

Andorra Gomes – Nicolas, Llovera, Lima (C), M. García (79. R. Fernández) – V. Rodrigues (73. A. Martínez), Vales, Moreno (88. Sánchez), Cervos – Martínez, Alaez

Lotyšsko Vanins (C) – Savalnieks, Dubra, Jagodinskis, Maksimenko – Ikaunieks (75. Uldrikis), Isajevs, Ciganiks – Rakesl – Šabala, Karasauskas (60. Tarasovs)

1. Gruzie 6 5 1 0 12:2 16
2. Kazachstán 6 1 3 2 8:7 6
3. Lotyšsko 6 0 4 2 2:6 4
4. Andorra 6 0 4 2 2:9 4

Skupina 4

Makedonie - Gibraltar 4:0 (1:0)

Branky: 27. Bardhi, 68. Nestorovski, 80. Nestorovski, 90+2. Trajkovski. Rozhodčí: D. Sakhi. ŽK:41. Annesley.

Makedonie Dimitrievski – Bejtulai, Musliu, Ristevski, Alioski – Trajkovski, Nikolov, Bardhi, Elmas – Nestorovski, Tričkovski

Gibraltar Cafer – De Barr, Bardon, Hernandez, Walker – Chipolina, Mouelhi, Mascarenhas-Olivero – Sergeant, Annesley, Casciaro

Lichtenštejnsko - Arménie 2:2 (1:1)

Branky: 44. Büchel, 47. Hasler - 9. Adamjan, 85. Karapetjan. Rozhodčí: Durieux – Da Costa, Becker (všichni LUX). ŽK:59. Rechsteiner, 67. Büchel - 73. Hambartsumjan.

Lichtenštejnsko B. Büchel – Rechsteiner (88. Arakeljan), Quintans (83. Eberle), Hofer – Meier, Sele (57. Martin Büchel), Polverino (C), Göppel – Hasler, Salanović, Marcel Büchel (62. Brändle).

Arménie Avagjan – Hambartsumjan, Harojan, Chačaturov, Daghbašjan – Grigorjan, Hovsepjan (72. Karapetjan) – Adamjan, Mchitarjan (C), Ghazarjan – Movsisjan.

1. Makedonie 6 5 0 1 14:5 15
2. Arménie 6 3 1 2 14:8 10
3. Gibraltar 6 2 0 4 5:15 6
4. Lichtenštejnsko 6 1 1 4 7:12 4