Kapitánka české fotbalové reprezentace žen Lucie Voňková.

Kapitánka české fotbalové reprezentace žen Lucie Voňková. | foto: Petr Bílek, MF DNES

České fotbalistky v kvalifikaci ME vyhrály v Ázerbájdžánu 4:0

• 1
České fotbalistky vyhrály v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2021 v Ázerbájdžánu 4:0 a ve třetím zápase skupiny podruhé naplno bodovaly. Dva góly vstřelila v Baku kapitánka Lucie Voňková.

Útočnice Ajaxu Amsterodam se poprvé prosadila ve 36. minutě, po hodině hry zvýšila Andrea Stašková a Voňková svou druhou branku přidala v 69. minutě. Krátce poté uzavřela skóre Kamila Dubcová. Jedinou kaňkou na jasném triumfu bylo vyloučení Petry Bertholdové, která dostala dvě žluté karty během pěti minut.

Svěřenkyně Karla Rady si částečně spravily chuť po říjnovém domácím debaklu 1:5 od favorizovaného Španělska, na jehož hřišti se představí v příštím kvalifikačním utkání 13. dubna. Češkám v neúplné tabulce skupiny D, v níž ještě Polsko neodehrálo ani jeden zápas, patří druhé místo.

Na závěrečný turnaj v Anglii se přímo kvalifikuje devět vítězů skupin a tři nejlepší týmy z druhých míst. Dalších šest celků z druhých pozic postoupí do play off, ze kterého vzejdou zbývající tři účastníci šampionátu. České hráčky se ještě nikdy na Euro neprobojovaly.