Jiří Kubíček

Jiří Kubíček | foto: Michal Sváček, MAFRA

Kučeru jsem si vymazal z mobilu, prohlásil zrazený Kubíček

  • 152
Vítěz, který byl zrazen. Tak sám sebe označuje Jiří Kubíček. Dlouholetý člen fotbalové vlády v Česku v sobotních svazových volbách do nového výkonného výboru neprošel. "O mě nešlo, jsem šťastný, že vyhrál Ivan Hašek," prohlásil olomoucký ředitel.

Kubíček, odstupující místopředseda, čtyři roky bojoval proti minulému svazovému vedení a podporoval nově zvoleného fotbalového šéfa Ivana Haška.

V sobotu v Národním domě na Smíchově kandidoval na místopředsedu za Moravu a v případě zvolení by byl druhým mužem českého fotbalu. Ale při volbách propadl, do "jeho" funkce delegáti zvolili Dalibora Kučeru, Kubíčkova dosavadního věrného "spoluhráče" z Moravy.

Jiří Kubíček"Nepochopil jsem to, nerozumím, co se stalo. Nechápu, proč Kučera porušil dohody. Přitom mě necelý týden před valnou hromadou ujišťoval, že dohody platí, dali jsem si na to ruku," říkal Kubíček už klidným hlasem.

Kučera, který v minulém výkonném výboru seděl jako předseda řídíci komise pro Moravu, se o stejnou funkci hlásil i před sobotními volbami. Zároveň však chtěl být také místopředsedou za Moravu. A na tuto funkci ho podpořil mimo jiné Ivan Hašek.

Podle Kubíčka měl však Kučera kandidaturu na místopředsedu stáhnout. "Bylo jsme tak domluveni, ale dva dny před valnou hromadou jsme se dozvěděl, že kandiduje proti mně. Už jsem si ho vymazal z mobilu. Před čtyřmi lety mě zradil Pavel Mokrý, teď zase Kučera. Věřil jsem, že dohody existují, ale bohužel. Budu si to pamatovat."

Olomoucký ředitel líčí, k čemu v zákulisí před valnou hromadou mělo dojít. Karel Poborský a Miroslav Kříž, kteří kandidovali na místopředsedu za ligu a zároveň na řadového člena za ligové kluby, stáhnou každý jednu kandidaturu.

Poborský "vycouval" z místopředsedy a uvolnil místo Křížovi. Ten podpořil Poborského tím, že stáhl kandidaturu za člena za ligu. Podobnou dohodu měl Kubíček s Kučerou.

Oba hlásili podporu Haškovi, ale Kučera před volbami stáhl kandidaturu na předsedu řídící komise a ne na místopředsedu, jak si myslel Kubíček.

"Nakonec mi řekl, že půjde proti mně," poznamenal Kubíček. A Kučera souboj vyhrál.

Jiří Kubíček"Všichni moji soupeři, proti kterým jsem čtyři roky bojoval, se mi posmívají," ulevil si Kubíček. Když kolem něj procházel brněnský ředitel Radek Bělák, povídá mu: "To byla kudla do zad, co?"

Přesto Kubíček tvrdí, že poraženým není  "Zůstávám v Haškově týmu. Volby byly o třech záležitostech. O Ivanu Haškovi a jeho programu. Pak o tom, jestli mu bude zvolen jeho tým a jestli bude zvolen místopředsedou za ligu Jaroslav Vacek. Nebyly to volby o mně."

Vacek, místopředseda za ligu z minulého vedení, nakonec souboj prohrál právě s Křížem.

"Je tak velká šance, že všechny zdroje svazu budou rozdělovány transparentně, což je přínosem pro výkonnostní fotbal. Z mého pohledu je valná hromada vítězstvím. Na Ivana Haška jsem čekal čtyři roky, dokonce jsem kvůli němu v minulých volbách odstoupil z volby předsedy před čtyřmi lety. Teď jsem pro něj také pracoval. Myslel jsem si, že mi to vrátí. Nevrátil, to se nedá nic dělat. Přežiju to."

Ale Kučeru jen tak nestráví.

"Když pracujete v týmu a visíte na laně na skále, tak jste závislí na těch, kteří lano tahají nahoru. A nečekáte, že vám ho někdo uřízne. Mně ho někdo uřízl," dodal Kubíček.

Co bude dělat? "Oddechnu si dva tři dny, pojedu s naším olomouckým mužstvem na soustředění, v třiapadesáti letech nekončím. Navíc mi Ivan Hašek naznačil, že má záměry, abych pracoval v legislativě. Že bych pracoval na přípravách na autonomii ligy."

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Fotbalové Euro 2020

Postup na ME 2020 si zajistily Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Španělsko, Turecko, Francie, Anglie, Česko, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Portugalsko, Švýcarsko, Dánsko a Wales. O zbývající čtyři místa se bude hrát v play off Ligy národů.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách