Kučeru jsem si vymazal z mobilu, prohlásil zrazený Kubíček

Jiří Kubíček | foto:  Michal Sváček, MAFRA

28 2009
Vítěz, který byl zrazen. Tak sám sebe označuje Jiří Kubíček. Dlouholetý člen fotbalové vlády v Česku v sobotních svazových volbách do nového výkonného výboru neprošel. "O mě nešlo, jsem šťastný, že vyhrál Ivan Hašek," prohlásil olomoucký ředitel.

Kubíček, odstupující místopředseda, čtyři roky bojoval proti minulému svazovému vedení a podporoval nově zvoleného fotbalového šéfa Ivana Haška.

V sobotu v Národním domě na Smíchově kandidoval na místopředsedu za Moravu a v případě zvolení by byl druhým mužem českého fotbalu. Ale při volbách propadl, do "jeho" funkce delegáti zvolili Dalibora Kučeru, Kubíčkova dosavadního věrného "spoluhráče" z Moravy.

Jiří Kubíček"Nepochopil jsem to, nerozumím, co se stalo. Nechápu, proč Kučera porušil dohody. Přitom mě necelý týden před valnou hromadou ujišťoval, že dohody platí, dali jsem si na to ruku," říkal Kubíček už klidným hlasem.

Kučera, který v minulém výkonném výboru seděl jako předseda řídíci komise pro Moravu, se o stejnou funkci hlásil i před sobotními volbami. Zároveň však chtěl být také místopředsedou za Moravu. A na tuto funkci ho podpořil mimo jiné Ivan Hašek.

Podle Kubíčka měl však Kučera kandidaturu na místopředsedu stáhnout. "Bylo jsme tak domluveni, ale dva dny před valnou hromadou jsme se dozvěděl, že kandiduje proti mně. Už jsem si ho vymazal z mobilu. Před čtyřmi lety mě zradil Pavel Mokrý, teď zase Kučera. Věřil jsem, že dohody existují, ale bohužel. Budu si to pamatovat."

Olomoucký ředitel líčí, k čemu v zákulisí před valnou hromadou mělo dojít. Karel Poborský a Miroslav Kříž, kteří kandidovali na místopředsedu za ligu a zároveň na řadového člena za ligové kluby, stáhnou každý jednu kandidaturu.

Poborský "vycouval" z místopředsedy a uvolnil místo Křížovi. Ten podpořil Poborského tím, že stáhl kandidaturu za člena za ligu. Podobnou dohodu měl Kubíček s Kučerou.

Oba hlásili podporu Haškovi, ale Kučera před volbami stáhl kandidaturu na předsedu řídící komise a ne na místopředsedu, jak si myslel Kubíček.

"Nakonec mi řekl, že půjde proti mně," poznamenal Kubíček. A Kučera souboj vyhrál.

Jiří Kubíček"Všichni moji soupeři, proti kterým jsem čtyři roky bojoval, se mi posmívají," ulevil si Kubíček. Když kolem něj procházel brněnský ředitel Radek Bělák, povídá mu: "To byla kudla do zad, co?"

Přesto Kubíček tvrdí, že poraženým není  "Zůstávám v Haškově týmu. Volby byly o třech záležitostech. O Ivanu Haškovi a jeho programu. Pak o tom, jestli mu bude zvolen jeho tým a jestli bude zvolen místopředsedou za ligu Jaroslav Vacek. Nebyly to volby o mně."

Vacek, místopředseda za ligu z minulého vedení, nakonec souboj prohrál právě s Křížem.

"Je tak velká šance, že všechny zdroje svazu budou rozdělovány transparentně, což je přínosem pro výkonnostní fotbal. Z mého pohledu je valná hromada vítězstvím. Na Ivana Haška jsem čekal čtyři roky, dokonce jsem kvůli němu v minulých volbách odstoupil z volby předsedy před čtyřmi lety. Teď jsem pro něj také pracoval. Myslel jsem si, že mi to vrátí. Nevrátil, to se nedá nic dělat. Přežiju to."

Ale Kučeru jen tak nestráví.

"Když pracujete v týmu a visíte na laně na skále, tak jste závislí na těch, kteří lano tahají nahoru. A nečekáte, že vám ho někdo uřízne. Mně ho někdo uřízl," dodal Kubíček.

Co bude dělat? "Oddechnu si dva tři dny, pojedu s naším olomouckým mužstvem na soustředění, v třiapadesáti letech nekončím. Navíc mi Ivan Hašek naznačil, že má záměry, abych pracoval v legislativě. Že bych pracoval na přípravách na autonomii ligy."

Slavia v Lize mistrů

23. října: Slavia - Barcelona od 21:00, 5. listopadu: Barcelona - Slavia od 18:55,
27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Kvalifikace o Euro 2020

14. listopadu: Česko - Kosovo od 20:45, 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina a Španělsko.

  • Nejčtenější

Česko - S. Irsko 2:3, fotbalisté prožili poločas hrůzy, pak se zvedli

Pískot fanoušků už po deseti minutách, tři inkasované góly do poločasu. Čeští fotbalisté v přípravném utkání prožili...

Teplice - Sparta 1:1, hosté vedli, domácí srovnali minutu před koncem

Třináctý zápas, osmá ztráta. Sparťanští fotbalisté pokračují v klopýtání fotbalovým podzimem. V 13. kole Fortuna ligy...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Generální partner z Kataru? Jednáme, potvrdil slávistický šéf Tvrdík

Fotbalová Slavia možná brzy získá nového, zámožného sponzora z Arabského poloostrova. Předseda představenstva klubu...

Nefauloval jsem, tvrdil sparťan Frýdek. Ale ano, oponoval teplický kouč

Měl platit gól fotbalové Sparty v Teplicích, anebo ne? Aktéři nedělní ligové partie se na tom neshodli; trnem v oku...

Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Proti Severnímu Irsku s náhradníky, v brance nastoupí Pavlenka

Po velkém vítězství nad Anglií (2:1) v kvalifikaci o účast na Euru 2020 čeká české fotbalisty další prověrka, tentokrát...

Devatenáctka porazila Ázerbájdžán a je v závěrečné fázi kvalifikace ME

Čeští fotbalisté do 19 let zvítězili i ve druhém utkání základní fáze kvalifikace mistrovství Evropy a po triumfu 4:0...

Fotbalová jednadvacítka remizovala v kvalifikaci ME se Skotskem

Čeští fotbalisté do 21 let ani ve třetím utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy neprohráli. Výběr trenéra...

Premium

Čech se učí žít jinak: Najednou se můžu nanejvýš modlit

Schválně: kdy myslíte, že brankář Petr Čech vyšel naposledy před plný stadion? Bylo to letos na konci května, před...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.

Najdete na iDNES.cz