Angličtí fanoušci podporují svou fotbalovou reprezentaci.

Angličtí fanoušci podporují svou fotbalovou reprezentaci. | foto: Reuters

Český soupeř pro Euro vyhrál v Rakousku, Anglie vedení neudržela

• 1
Turečtí fotbalisté, kteří na červnovém mistrovství Evropy budou jedním ze soupeřů českého týmu, vyhráli v přípravném zápase v Rakousku 2:1. Německo doma rozstřílelo Itálii 4:1. Anglie neudržela vedení s Nizozemskem.

Turecko po výhře 2:1 v Rakousku prodloužilo sérii neporazitelnosti na třináct zápasů.

Rakousko sice ve Vídni poslal do vedení Junuzovic, ale ještě do přestávky stihl vyrovnat Calhanoglu. Ve druhém poločase rozhodl o vítězství hostů Turan, který využil zaváhání rakouského brankáře Ozcana v rozehrávce.

Francie nastoupila v Paříži k prvnímu zápasu od listopadových teroristických útoků, při nichž zahynulo 130 lidí, a na Stade de France porazila Rusko 4:2. V den svých narozenin se trefili Payet s Kantem, o další góly domácích se postarali Gignac a Coman. Za Rusko snižoval na 1:2 po přestávce Kokorin a na 2:3 Žirkov.

Zatímco v sobotu proti Německu předvedla Anglie třígólový obrat a zvítězila 3:2, tentokrát ve Wembley s Nizozemskem vedení neudržela. Jako první se prosadil Vardy, z penalty v 50. minutě však vyrovnal Janssen a při druhém startu si připsal první gól v národním týmu. O vítěznou branku se postaral v 77. minutě Narsingh.

Po dvou prohrách za sebou zabralo Německo, které si poradilo s Itálií 4:1. Výhru mistrů světa zařídili Kroos, Götze, Hector a z penalty Özil. Za hosty v závěru snížil El Shaarawy a odvrátil tak nejvyšší prohru Itálie od finále mistrovství Evropy v roce 2012, kde Itálie prohrála 0:4 se Španělskem.

Fotbalisté Portugalska si poradili 2:1 s Belgií, která speciálními tričky při předzápasové rozcvičce uctila památku 35 obětí týden starých teroristických útoků v Bruselu. Utkání se původně mělo hrát v belgické metropoli, ve stínu útoků ovšem bylo nejprve zrušeno a následně přesunuto do Leirie.