Michal Petrouš (v červeném)

Fotbalová devatenáctka prohrála v kvalifikaci ME se Slovenskem

• 0
Čeští fotbalisté do 19 let ve druhém utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy prohráli v Sandhausenu se Slovenskem 0:3 a výrazně snížili svou šanci postoupit na šampionát. V závěrečném utkání skupiny jim totiž nemusí stačit ani výhra nad Německem.

Výběru trenéra Michala Petrouše se dnes staly osudnými 27. a 29. minuta, kdy se prosadili Kružliak se Čmelíkem. Ve druhém poločase přidal třetí branku z penalty Vestenický.

Český tým tak v úterý musí porazit Německo a doufat, že Slováci neporazí Irsko, které však dosud nezískalo ani bod.

„Začátek z naší strany nebyl špatný, pak jsme si ale vybrali slabší chvilky a soupeř využil naše triviální chyby ve dva góly,“ řekl Petrouš. „Měli jsme šance, ale Slováci dvakrát vykopli z brankové čáry. Byl to zápas blbec. Šance na postup žije, ale už to nemáme ve svých rukách,“ konstatoval.