Anglický útočník Harry Kane (druhý zleva) slaví se spoluhráči gól proti Turecku. | foto: AP

Fotbalisté Turecka prohráli po třinácti zápasech s Anglií

• 1
Fotbalisté Turecka, kteří budou jedním ze soupeřů českého týmu na mistrovství Evropy ve Francii, prohráli po 13 zápasech bez porážky v přípravě s Anglií v Manchesteru 1:2. O výhře domácích rozhodl sedm minut před koncem útočník Leicesteru Jamie Vardy.

Anglii poslal do vedení už ve třetí minutě Harry Kane svým 32. gólem v sezoně, podle televizních záběrů ale stál v ofsajdu. O deset minut později vyrovnal záložník Leverkusenu Hakan Calhanoglu a zaznamenal vůbec první trefu Turků v jedenáctém vzájemném duelu s Anglií.

Ve druhé půli neproměnil Kane penaltu. Tureckou sérii bez porážky, jež se táhla od listopadu 2014, ukončil až trefou zblízka Vardy po chybě brankáře Volkana Babacana.

Turecko se muselo obejít bez své největší hvězdy Ardy Turana, kterého dnes čeká finále Španělského poháru. Svěřenci trenéra Fatiha Terima se v přípravě utkají ještě s Černou Horou (29. května) a Slovinskem (5. června).