Černá Hora remizovala v „české“ skupině s Kosovem, Ukrajina zničila Srbsko

Černohorský křídelník Marko Vešovič (vlevo) se obtáčí kolem Mergima Vojvody z Kosova. | foto: Reuters

7 2019
Dvanáct duelů měla v pátek na programu kvalifikace na fotbalové Euro 2020. Kosovo neudrželo vedení a s Černou Horou remizovalo 1:1, oba celky tak aktuálně ve skupině A zaostávají za druhou Českou republikou o jeden bod.

Vypjatou bitvu, která byla pro mužstva vzhledem k vývoji ve skupině mimořádně důležitá, gólově otevřel Milot Rashica, jenž se prosadil po zmatku v pokutovém území a poslal Kosovo ve 24. minutě do vedení. po přestávce ale dokázali domácí srovnat, když se prosadil Stefan Mugosa.

Češi otočili duel s Bulharskem a zásluhou dvou tref Patrika Schicka zvítězili 2:1.

Ve skupině B zářila Ukrajina a po výhře 5:0 nad Srbskem vede tabulku o tři body před trochu překvapivě druhým Lucemburskem, které remizovalo v Litvě.

Fotogalerie

Po třech odehraných zápasech zůstává stoprocentní Španělsko. Na půdě Faerských ostrovů sice inkasovalo, drama ale nepřipustilo a nakonec zvítězilo poměrně jednoznačně 4:1. 

Výhru o tři góly zaznamenalo také Švédsko, které si poradilo 3:0 s Maltou, Izrael díky hattricku Erana Zahávího proti Lotyšsku a Gruzie v podvečerním duelu s Gibraltarem.

Kvalifikace o účast na mistrovství Evropy pokračuje v sobotu, kdy se koná třináct zápasů. Turci vyzvou Francii, Řekové se utkají s Itálií.

Skupina A

Kvalifikace ME
Skupina A 7. 6. 2019 20:45
Černá Hora Černá Hora : Kosovo Kosovo 1:1 (0:1)
Góly:
69. Mugoša
Góly:
25. Rašica
Sestavy:
Mijatović – Marušić, Vujačić, Simić, Tomašević (71. Boljević) – Šćekić (59. Bakić), Kosović – M. Janković (85. Jovović), Mugoša, Vešović – Bećiraj (C).
Sestavy:
Muric – Vojvoda, Rrahmani (C), Aliti, Paqarada – Halimi, Voca – Rašica, Celina (78. Rašani), Zeneli (39. Žhegrova) – Muriqi.
Náhradníci:
Petković, Ljuljanović – Hočko, Boljević, Lagator, Kopitović, Bakić, Savičevič, Jovović, Mirkovič, Hakšabanović, R. Radunović.
Náhradníci:
Ujkani, Bekaj – Hadergjonaj, Raskaj, Rašani, Hasani, Kololli, M. Kryeziu, Nuhiu, Žhegrova, Demhasaj.
Žluté karty:
51. Vešović, 83. Simić
Žluté karty:
57. Paqarada, 82. Rašica

Rozhodčí: Daniele Orsato – Lorenzo Manganelli, Giorgio Peretti (všichni Itálie)

Skupina A

Tým Z V R P S B
1. Anglie 2 2 0 0 10:1 6
2. ČR 2 1 0 1 2:6 3
3. Kosovo 2 0 2 0 2:2 2
4. Bulharsko 3 0 2 1 3:4 2
5. Černá Hora 3 0 2 1 3:7 2

Skupina B

Kvalifikace ME
Skupina B 7. 6. 2019 20:45
Ukrajina Ukrajina : Srbsko Srbsko 5:0 (2:0)
Góly:
26. Cygankov
28. Cygankov
46. Konopljanka
59. Jaremčuk
75. Konopljanka
Góly:
Sestavy:
Pjatov (C) – O. Karavajev, Kryvcov, Matvijenko, Mykolenko – Malinovskyj, Stěpaněnko (72. Šepeljev) – Cygankov, Zinčenko, Konopljanka (76. Kovalenko) – Jaremčuk (67. V. Kravec).
Sestavy:
Dmitrović – Milenković, Spajić, Kolarov (C) – Gaćinović, Ljajić (60. Fejsa), Tadić, Maksimović, Kostić – Jović (72. Lazović), Prijović (53. A. Mitrović).
Náhradníci:
Pankiv, Lunin – Butko, Sobol, Burda, Bezus, V. Kravec, Besjedin, Plastun, Šved, Šepeljev, Kovalenko.
Náhradníci:
P. Rajković, Vasiljević – Antonio Rukavina, Miletić, A. Živković, A. Mitrović, S. Mitrović, Katai, Fejsa, Radonjić, Lukić, Lazović.
Žluté karty:
Žluté karty:
22. Milenković, 32. Spajić

Rozhodčí: Antonio Mateu – Pau Cebrián, Roberto Díaz (všichni ESP)

Kvalifikace ME
Skupina B 7. 6. 2019 20:45
Litva Litva : Lucembursko Lucembursko 1:1 (0:1)
Góly:
74. Novikovas
Góly:
21. Rodrigues
Sestavy:
Bartkus – Mikoliūnas, L. Klimavičius, Palionis, Andriuškevičius – Slivka, Vorobjovas – Černych (C) (89. D. Kazlauskas), Golubickas (52. Šimkus), Novikovas – Valskis (55. Laukžemis).
Sestavy:
Moris – Jans (C), Selimovic, Gerson, Carlson (61. Malget) – O. Thill (80. Sinani), Martins Pereira, Barreiro, V. Thill – Rodrigues, Turpel (67. Bensi).
Náhradníci:
Adamonis, Švedkauskas – Baravykas, Girdvainis, Chvedukas, Jankauskas, D. Kazlauskas, Laukžemis, Marazas, Petravičius, Šimkus, Slavickas.
Náhradníci:
Kips, Schon – Bensi, da Mota, Holtz, Jänisch, Mahmutović, Malget, Sinani, Skenderovic, da Graça.
Žluté karty:
5. Mikoliūnas, 28. Novikovas, 39. Golubickas, 57. Vorobjovas, 71. Laukžemis
Žluté karty:
27. Carlson, 76. O. Thill, 85. Malget
Červené karty:
42. Mikoliūnas, 90+4. Vorobjovas
Červené karty:

Rozhodčí: Farkas – Ring, Szert (Hun.)

Skupina B

Tým Z V R P S B
1. Ukrajina 3 2 1 0 7:1 7
2. Lucembursko 3 1 1 1 4:4 4
3. Portugalsko 2 0 2 0 1:1 2
4. Litva 2 0 1 1 2:3 1
5. Srbsko 2 0 1 1 1:6 1

Skupina D

Kvalifikace ME
Skupina D 7. 6. 2019 18:00
Gruzie Gruzie : Gibraltar Gibraltar 3:0 (1:0)
Góly:
30. Gvilija
59. Papunašvili
76. Arveladze
Góly:
Sestavy:
G. Loria – Kakabadze, Kašia, Grigalava, Charabadze – Kvekveskiri, Kankava (C) (77. Mčedlidze) – Merebašvili (72. Kitejšvili), Gvilija, Kvaracchelia (47. Papunašvili) – Arveladze.
Sestavy:
Goldwin – Sergeant, J. Chipolina, R. Chipolina (C), Annesley (86. Barnett), Olivero – De Barr, Bardon (77. Coombes), Anthony Hernandez – Walker, L. Casciaro (65. Pons).
Náhradníci:
Makaridze, Kvaschvadze – Parunašvili, Aburžania, Kitejšvili, Lobžanidze, Dvali, Charajšvili, Papunašvili, Žighauri, Navalovski, Mčedlidze.
Náhradníci:
Cafer, Coleing – J.-C. Garcia, Jolley, Styche, Pons, Barnett, Mouelhi, Andrew Hernandez, Britto, Coombes, Priestley.
Žluté karty:
45. Kankava
Žluté karty:
50. Sergeant, 62. Olivero, 75. R. Chipolina

Rozhodčí: Munukka – Aravirta, Valjakka (všichni Finsko)

Kvalifikace ME
Skupina D 7. 6. 2019 20:45
Dánsko Dánsko : Irsko Irsko 1:1 (0:0)
Góly:
76. P.-E. Höjbjerg
Góly:
85. Duffy
Sestavy:
Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen, Stryger Larsen – Schöne (72. P.-E. Höjbjerg), Eriksen, Delaney – Y. Poulsen, N. Jörgensen, Braithwaite (65. Dolberg).
Sestavy:
Randolph – Coleman (C), Duffy, Keogh, Stevens – Hourihane (82. Hogan), Whelan, Hendrick – Brady (66. Judge), McGoldrick (88. Robinson), McClean.
Náhradníci:
Rönnow, Hansen – P. Ankersen, Bruun Larsen, Dolberg, Skov, P.-E. Höjbjerg, Zanka, Durmisi, Wass, Christiansen, Nelsson.
Náhradníci:
McDermott, Talbot – Egan, O'Dowda, Hogan, Curtis, Cullen, Maguire, Judge, Cunningham, Doherty, Robinson.
Žluté karty:
Žluté karty:
30. Hourihane

Rozhodčí: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (všichni Turecko)

Skupina D

Tým Z V R P S B
1. Irsko 3 2 1 0 3:1 7
2. Švýcarsko 2 1 1 0 5:3 4
3. Gruzie 3 1 0 2 3:3 3
4. Dánsko 2 0 2 0 4:4 2
5. Gibraltar 2 0 0 2 0:4 0


Skupina F

Kvalifikace ME
Skupina F 7. 6. 2019 20:45
Faerské ostrovy Faerské ostrovy : Španělsko Španělsko 1:4 (1:3)
Góly:
30. K. Olsen
Góly:
5. Ramos
19. Navas
33. Gestsson (vla.)
71. Gayá
Sestavy:
Gestsson – Rólantsson, Faerö, Gregersen (C), V. Davidsen – Hansson, Vatnsdal (74. Baldvinsson), B. Olsen – Vatnhamar, K. Olsen (68. Johannesen), Frederiksberg (86. M. Olsen).
Sestavy:
Arrizabalaga – Navas, Ramos (C) (46. D. Llorente), Hermoso, Gayá – Roberto, Rodri, Cazorla – Aspas (56. Asensio), Morata, Isco (74. Ruiz).
Náhradníci:
Hansen, K. Joensen – Baldvinsson, Andreasen, Bartalsstovu, Bjartalid, Egilsson, Eriksen, R. Joensen, M. Olsen, Johannesen.
Náhradníci:
de Gea, Pau López – Alba, Asensio, Busquets, Carvajal, D. Llorente, I. Martínez, Rodrigo, Oyarzabal, Parejo, Ruiz.
Žluté karty:
Žluté karty:
46. Navas

Rozhodčí: Jorgji – Çokaj, Avdo (všichni Albánie)

Kvalifikace ME
Skupina F 7. 6. 2019 20:45
Švédsko Švédsko : Malta Malta 3:0 (1:0)
Góly:
2. Quaison
50. Claesson
81. Isak
Góly:
Sestavy:
Olsen – Lustig, P. Jansson, Helander, Augustinsson – Forsberg, K. Olsson, Ekdal (C) (77. Seb. Larsson), Claesson – Quaison (85. Guidetti), Berg (68. Isak).
Sestavy:
Bonello – Z. Muscat, S. Borg (80. Apap), Agius (C), Mbong – Corbolan, R. Muscat, Gambin – Grech (64. P. Fenech) – Effiong, Montebello (71. Nwoko).
Náhradníci:
Johnsson, Nordfeldt – Milošević, Johansson, Seb. Larsson, Guidetti, Svensson, Hult, Isak, Krafth, Andersson, Durmaz.
Náhradníci:
Hogg, Haber – Caruana, Apap, P. Fenech, Nwoko, D. Vella, Mintoff, Kristensen, Zerafa, Xuereb, T. Caruana.
Žluté karty:
Žluté karty:
35. Montebello

Rozhodčí: Harvey – McDonnell, Gavil (všichni Irsko)

Kvalifikace ME
Skupina F 7. 6. 2019 20:45
Norsko Norsko : Rumunsko Rumunsko 2:2 (0:0)
Góly:
56. T. Elyounoussi
70. Ödegaard
Góly:
77. Keșerü
90+2. Keșerü
Sestavy:
Grytebust – Aleesami, Ajer, Nordtveit, Elabdellaoui (C) – Henriksen, S. Berge, Selnaes, Ödegaard – J. King, T. Elyounoussi (83. Kamara).
Sestavy:
Tătăruşanu – Chipciu, Săpunaru (C), Grigore, Tosca – Anton, Stanciu (72. Maxim) – Deac, Keșerü, Grozav (60. Hagi) – Puşcaş (60. Tucudean).
Náhradníci:
André Hansen, Rossbach – S. Strandberg, Rosted, Johansen, Kamara, M. Elyounoussi, Midtsjö, J. Svensson, Meling, Johnsen, Möller Daehli.
Náhradníci:
Radu, Lung – Benzar, I. Cristea, T. Baluța, Nistor, Hagi, Bancu, Nedelcearu, Rotariu, Tucudean, Maxim.
Žluté karty:
22. S. Berge
Žluté karty:
18. Anton, 80. Grigore

Rozhodčí: S. Karasev – A. Averianov, A. Lunev

Skupina F

Tým Z V R P S B
1. Španělsko 3 3 0 0 8:2 9
2. Švédsko 3 2 1 0 8:4 7
3. Rumunsko 3 1 1 1 7:5 4
4. Malta 3 1 0 2 2:6 3
5. Norsko 3 0 2 1 6:7 2
6. Faerské ostrovy 3 0 0 3 3:10 0

Skupina G

Kvalifikace ME
Skupina G 7. 6. 2019 20:45
Makedonie Makedonie : Polsko Polsko 0:1 (0:0)
Góly:
Góly:
47. K. Piątek
Sestavy:
Dimitrievski – Čurlinov, Velkovski, Musliu – Ristovski, E. Bardhi, Nikolov (62. Trajkovski), Elmaz, Alioski – Panděv (C) (85. Hasani), Nestorovski.
Sestavy:
Fabiański – Kędziora, Bednarek, Glik, Bereszyński – Klich (90. Góralski), Krychowiak – Frankowski (46. K. Piątek), P. Zieliński, Grosicki (70. Rybus) – Lewandowski (C).
Náhradníci:
Šiškovski, Iliev – Toševski, Ristevski, Bejtullai, Zajkov, Hasani, Markoski, Trajkovski, Velkoski.
Náhradníci:
Skorupski – Góralski, Kądzior, Jędrzejczyk, Linetty, Kamiński, Milik, Pazdan, K. Piątek, Rybus, Szymański.
Žluté karty:
66. Musliu, 87. Nestorovski
Žluté karty:
28. Glik, 42. Bednarek
Červené karty:
86. Musliu
Červené karty:
Kvalifikace ME
Skupina G 7. 6. 2019 20:45
Rakousko Rakousko : Slovinsko Slovinsko 1:0 (0:0)
Góly:
74. Burgstaller
Góly:
Sestavy:
Lindner – Lainer, Dragović, Hinteregger, Ulmer – Laimer (82. Ilsanker) – Lazaro, Sabitzer (71. Burgstaller), Schlager, Alaba (C) (90. Kainz) – Arnautović.
Sestavy:
Oblak – Stojanović, M. Mevlja, Aljaž Struna, Jokić (C) – Kurtić, Bijol (64. Popovič), Zajc (69. Bohar) – Iličić, Črnigoj (78. Berić) – Šporar.
Náhradníci:
Pervan, Stankovic – Burgstaller, Gregoritsch, Ilsanker, Kainz, Lienhart, Onisiwo, S. Posch, Schaub, Žulj.
Náhradníci:
Belec, Vidmar – Balkovec, Berić, Blažič, Bohar, Majer, Mitrović, Popovič, Stankovič, Andraž Struna, Zahovič.
Žluté karty:
80. Lazaro, 90+3. Burgstaller
Žluté karty:
63. Črnigoj
Kvalifikace ME
Skupina G 7. 6. 2019 20:45
Lotyšsko Lotyšsko : Izrael Izrael 0:3 (0:1)
Góly:
Góly:
10. Zahavi
60. Zahavi
81. Zahavi
Sestavy:
Šteinbors – Savaļnieks, Dubra (C), Ošs, Maksimenko – Tobers, Laizāns (79. Rugins) – Rakels, Karašausks (67. Kamešs), D. Ikaunieks (57. Ciganiks) – Gutkovskis.
Sestavy:
Harush – Dasa, Taha, B. Bitton, Yeini, Ben Harush (81. Cohen) – Dor Peretz, B. Natcho, Kayal (73. Glazer) – Saba (66. Sahar), Zahavi.
Náhradníci:
Vaņins, Ikstens – Solovjovs, Rugins, Kamešs, Šabala, Jurkovskis, Ciganiks, Černomordijs, Ķigurs, Jagodinskis, Uldriķis.
Náhradníci:
Marciano, Jarafi – Glazer, Habshi, Cohen, Almog, Solomon, Tawatha, Sahar, Cohen, Dgani, Elhamed.
Žluté karty:
19. Tobers, 64. Karašausks
Žluté karty:

Rozhodčí: Ivanov – Usašev, Bolkhovitin (všichni RUS)

Skupina G

Tým Z V R P S B
1. Polsko 3 3 0 0 4:0 9
2. Izrael 3 2 1 0 8:3 7
3. Severní Makedonie 3 1 1 1 4:3 4
4. Rakousko 3 1 0 2 3:5 3
5. Slovinsko 3 0 2 1 2:3 2
6. Lotyšsko 3 0 0 3 1:8 0
Autoři: ,

Los předkol evropských soutěží

Liga mistrů, 2. předkolo: Plzeň - Olympiakos Pireus 23. 7. v 19.00,
odveta 2. předkola: Olympiakos Pireus - Plzeň 30. 7. ve 20.30

Evropské liga, 2. předkolo ve čtvrtek 25. 7.: Pjunik Jerevan - Jablonec od 15.30, Mladá Boleslav - Šymkent (Kaz.) od 19.00. Odvety 1. 8.: Šymkent - Mladá Boleslav od 16.00, Jablonec - Pjunik od 19.00.

Nejčtenější

Karviná - Ostrava 1:2, Baník slaví první body, domácí dál s nulou

Milan Jirásek z Ostravy slaví gól, fotbalisté Karviné klopí oči.

Úvodní zápas sezony oba regionální rivalové prohráli a reparát se v závěrečném utkání druhého...

Když vyřadí Olympiakos, Plzeň půjde v Lize mistrů na turecký Basaksehir

Jedenáctka plzeňských fotbalistů, kteří nastoupili do úvodního utkání...

Fotbalová Plzeň se může ve třetím předkole Ligy mistrů utkat s tureckým Basaksehirem Istanbul,...

Stanciu je zpět, Slavia dominovala a Sparta zabrala. Výhru má i nováček

Rumunský záložník Nicolae Stanciu střílí v Teplicích svůj první soutěžní gól za...

VIDEO Nicolae Stanciu už zase hraje českou ligu. Rumunský reprezentant pomohl Slavii k suverénnímu...

Teplice - Slavia 1:5, snadná práce pro mistra, trefil se i Stanciu

Gólová radost fotbalistů Slavie v duelu s Teplicemi, vpravo je střelec Jaromír...

VIDEO Také druhé utkání nové sezony fotbalová Slavia, úřadující ligový šampion, zvládla. O svém vítězství...

Fanoušci Trabzonsporu los vítají. Nejtěžší soupeř, říkají sparťané

Fanoušci Trabzonsporu 21. července 2019 během tréninkového kempu klubu v...

Po losu 3. předkola Evropské ligy oficiální twitterový účet fotbalové Sparty zaplavily příspěvky od...

Další z rubriky

Další vyhazov pro Seedorfa, rychle skončil i jako trenér Kamerunu

Clarence Seedorf (vlevo) a Patrick Kluivert vedou výběr Kamerunu.

Kamerunské fotbalisty už nepovedou trenér Clarence Seedorf a jeho asistent Patrick Kluivert. Bývalí...

Odveta za skupinu? Senegalci si chtějí titulem splnit nejdivočejší sny

Fotbalisté Senegalu slaví gól, který ve čtvrtfinále afrického šampionátu...

Fotbalové mistrovství Afriky v Egyptě vyvrcholí pátečním finále mezi Senegalem a Alžírskem. To...

Fotbalisté Nigérie mají díky gólu Ighala bronz z afrického šampionátu

Nigerijský fotbalista Odion Ighalo se raduje z gólu, který nasměroval jeho tým...

Fotbalisté Nigérie získali na mistrovství Afriky po osmé v historii bronzové medaile. V utkání o...

Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR PRO NOVÉ PŘÍPRAVKY

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 50 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.cz