TRÉNINKOVÝ ZÁKROK. I na tréninku předvedl brankář španělské reprezentace Iker

TRÉNINKOVÝ ZÁKROK. I na tréninku předvedl brankář španělské reprezentace Iker Casillas několik skvělých zákroků. | foto: Michal Šula, MAFRA

Španělští fotbalisté udolali Haiti, obrozený Casillas má rekord

• 8
Španělští fotbaloví šampioni porazili v přípravě Haiti rozdílem jediné branky 2:1. Favoritovi získali na stadionu v Miami rychlé dvougólové vedení v úvodních 19 minutách Santi Cazorla a Cesc Fábregas. Outsiderovi se povedlo snížit v 76. minutě, kdy skóroval obránce Wilde-Donald Guerrier.

Haitský střelec prožil dvojnásobnou radost. Před zápasem se mu totiž naradil syn, kterého pojmenoval Cristiano po hvězdě Realu Madrid Ronaldovi.

"Byla to ohromná čest zahrát si proti mistrům světa. Ukázali jsme, že Haiti není jen zemětřesení, které u nás bylo, ale předvedli jsme, že také něco umíme," uvedl Guerrier, jenž se prosadil po neohroženém průniku španělskou obranou.

"Těší mě, že jsem dal gól nejlepšímu týmu světa. Mají skvělé hráči, ale jsou to taky jen lidi. Nejsou z jiné planety," dodal střelec Haiti, jehož trefě aplaudovalo přes 36 tisíc diváků.

Po více než čtyřměsíční přestávce si zachytal Iker Casillas. Pětinásobný nejlepší brankář světa, jenž v zimě přišel o pozici jedničky v Realu Madrid, udržel v prvním poločase čisté konto.

Dvaatřicetiletý Casillas si připsal 144. start za národní tým, čímž překonal evropský rekord v počtu reprezentačních zápasů mezi brankáři. Dosud se o něj dělil se Švédem Thomasem Ravellim. Víckrát chytal za národní mužstvo jen Muhamad Al Dajía.

Po přestávce Casillase vystřídal Pepe Reina. Kdo bude chytat na blížícím se Poháru FIFA, zatím kouč Vicente del Bosque neprozradil.

Španěly čeká v úterý generálka proti Irsku na stadionu baseballistů New York Yankees. Fotbalisté Haiti si ve stejný den zahrají v Brazílii s další evropskou velmocí Itálií. Výtěžek zápasu pomůže stejně jako zisk ze sobotního duelu v Miami obětem zemětřesení na Haiti v roce 2010.