Argentinský kapitán Lionel Messi (vlevo) upaluje dopředu v duelu s Paraguayí.

Argentinský kapitán Lionel Messi (vlevo) upaluje dopředu v duelu s Paraguayí. | foto: AP

Copa América: první bod pro Argentinu, Messi skóroval z penalty

• 37
Díky gólu Lionela Messiho z penalty vybojovali argentinští fotbalisté ve svém druhém zápase na mistrovství Jižní Ameriky s Paraguayí remízu 1:1 a získali první bod. Také proto, že brankář Franco Armani zneškodnil pokutový kop Derlise Gonzáleze, který mohl rozhodnout o výhře Paraguaye.

Poté, co Argentinci na úvod podlehli 0:2 Kolumbii, jsou ve skupině B poslední o skóre za Katarem a postup do čtvrtfinále nemají ve svých rukách.

Právě s Katarem, který na šampionátu hraje jako host, se utkají v neděli na závěr základní části a potřebují vyhrát, aby měli šanci.

Účast ve vyřazovacích bojích už má naopak jistou Kolumbie, která si proti Kataru připsala druhou výhru na turnaji (1:0).

Paraguay, která na úvod Copy América remizovala s Katarem 2:2, poslal do vedení v 37. minutě Richard Sánchez. Po průniku Miguela Almiróna po levém křídle a jeho přihrávce k penaltovému puntíku se trefil přesně k levé tyči.

Argentinci vyrovnali po poločasové přestávce z penalty nařízené za ruku Ivána Pirise, které se sice nikdo na hřišti nedožadoval, ale sudí ji nařídil na základě videa. O pět minut později kopal penaltu i soupeř po faulu Nicoláse Otamendiho na Gonzáleze, jeho střelu k pravé tyč však gólman Armani vystihl.

Výhru Kolumbie režíroval James Rodríguez, i když se favorit proti těsné obraně soupeře a výbornému brankáři nemohl dlouho prosadit. První gól z úvodu zápasu rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal, na začátku druhého poločasu zase po konzultaci s videem odvolal nařízenou penaltu.

Nakonec rozhodla akce čtyři minuty před koncem, kdy Rodríguez poslal přesnou přihrávku Duvanu Zapatovi a ten stejně jako proti Argentině skóroval.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale

v Brazílii

Argentina - Paraguay 1:1 (0:1)

Branky: 59. Messi - 37. Sanchéz. Rozhodčí: Sampaio – Van Gasse, Correa (vš. BRA). ŽK:45. Armani, 80. Tagliafico, 83. Otamendi - 31. G. Gómez, 43. J. Rojas, 58. Piris.

Argentina Armani – Casco, Pezzella, Otamendi, Tagliafico – Pereyra (46. Agüero), Lo Celso, Paredes, de Paul (88. Matías Suárez) – Messi (C), Lautaro Martínez (66. Di María).

Paraguay Fernández – Piris, G. Gómez (C), Jun. Alonso, Arzamendia – D. González (90. Escobar), Sanchéz, J. Rojas, M. Rojas – Almirón (86. C. Ortiz) – Santander (72. Ó. Romero).

Kolumbie - Katar 1:0 (0:0)

Branky: 85. D. Zapata. Rozhodčí: Herrera. ŽK:73. Uribe - 44. Madibo, 56. A. Hasan, 73. Ró-Ró, 83. Akram Afif.

Kolumbie Ospina – S. Medina (46. Arias), Y. Mina, D. Sánchez, Tesillo – J. Cuadrado (64. Falcao), Barrios, Uribe – James Rodríguez, D. Zapata, R. Martínez (75. Díaz).

Katar aš-Šíb – ar-Ráwí, Chúchí, Salmán – Ró-Ró, al-Hajdús (83. Muín), Madibo, Hátim (66. Búdiáf), A. Hasan – Akram Afif – Alí.