Gareth Bale se ve velšském dresu raduje z gólu, který na China Cupu vstřelil...

Gareth Bale se ve velšském dresu raduje z gólu, který na China Cupu vstřelil domácímu výběru. | foto: Reuters

Fotbalisté Walesu nasázeli Číně šest gólů, Bale se trefil hned třikrát

• 4
První utkání na fotbalovém turnaji China Cup skončilo velkým debaklem domácího výběru, Číňané podlehli Walesu 0:6. Při trenérské premiéře Ryana Giggse na lavičce hostí exceloval Gareth Bale, který dal za hodinu tři góly a na jeden přihrál.

Z pomyslného semifinále čtyřčlenného přípravného turnaje v Nan-ningu, na kterém se v pátek od 12.35 českého času představí svěřenci kouče Karla Jarolíma s Uruguayí, tak vzešel po jednostranném průběhu první finalista.

Velšané, jenž poprvé od lednového jmenování do funkce vedl bývalý legendární záložník Giggs, nastříleli čtyři branky už v prvním poločase.

12.35 Wales - vítěz z pátku

Ve třetí minutě se střelou pod břevno prosadil Bale, který posléze po zaváhání v čínské obraně přidal ještě druhý zásah. Ve 38. minutě se prosadil Sam Vokes, jenž předtím na oba góly Baleovi přihrál. Největší hvězda Walesu pak krátce před přestávkou připravila čtvrtou trefu hostí Harrymu Wilsonovi.

Po změně stran se opět radoval Vokes a krátce po něm i Bale, který bez potíží zakončil samostatný únik v 62. minutě. Svým prvním hattrickem na mezinárodní scéně navíc překonal Iana Rushe v historické tabulce velšských reprezentačních střelců. Bale je nejlepším kanonýrem s devětadvaceti zásahy.

Čínu čeká v pondělí od 8.35 českého času utkání o třetí příčku. O tom, zda jejím soupeřem bude Česko, nebo Uruguay, rozhodne páteční vzájemný zápas. Hraje se od 12.35 a server iDNES.cz vám ho přinese v podrobném online přenosu. Zápas v přímém přenosu vysílá ČT Sport.

Branky: 3. Bale, 21. Bale, 38. Vokes, 45. Wilson, 58. Vokes, 62. Bale. Rozhodčí: Mohd Yaacob (Malajsie).

Čína Jen Ťün-ling – Wang Šen-čchao, Feng Siao-tching, Ťiang Č'-pcheng, Čang Lin-pcheng, Jü Ta-pao – Chao Ťün-min, Čao Sü-ž', Wu Si – Siao Č', Wu Lej

Wales Hennessey – Chester (70. Watkins), Williams (C), Davies (70. Mepham) – Gunter, Allen (63. Evans), King, John – Bale (63. Woodburn), Wilson (70. Lockyer) – Vokes (63. Bradshaw)