Gabriela Šlajsová se snaží zastavit francouzskou soupeřku.

Gabriela Šlajsová se snaží zastavit francouzskou soupeřku. | foto: Martin Polívka, MF DNES

Mladé Češky vstoupily do mistrovství Evropy porážkou s Francií

• 6
České fotbalistky do 17 let prohrály první zápas na domácím mistrovství Evropy s Francií 1:2. Utkání rozhodla dvěma góly Melvine Malardová a svěřenkyně trenéra Karla Rady stihly už jen snížit zásluhou Gabriely Šlajsové.

Česky mají na mistrovství těžkou skupinu, kterou zahájily před takřka zaplněným plzeňským stadionem proti Francii.

Jenže ve 25. minutě daly hodně prostoru Malardové, která střelou z dálky otevřela skóre. Stejná hráčka pak v 55. minutě zvýšila. už na rozdíl dvou branek.

Šlajsová sice vzápětí povedenou střelou pod břevno vykřesala naději, ale Češky už na vyrovnání nedosáhly. Navíc čelily penaltě, kterou však Cardiaová neproměnila.

V pátek se český tým ve druhém vystoupení utká v Domažlicích se Španělskem.

ČR - Francie 1:2 (0:1)
58. Šlajsová - 25. a 55. Malardová.
Sestava ČR: Lukášová - Šperová, Sonntágová, Lišková, Valášková - Pochmanová, Khýrová - Dvořáková, Stašková, Suchánková (64. Krejčířová) - Šlajsová (75. Cvrčková). Trenér K. Rada.

Španělsko - Německo 1:4 (0:1)