KRYTÍ MÍČE. Damien Duff (vlevo) se tlačí před levého obránce Davida Limberského. | foto: AP

Bílka zaujali Rajtoral, Limberský i Štajner. Řekli si o Euro, prohlásil

• 88
Rajtoral, Limberský i Štajner. Dosud nevyužívaní fotbaloví reprezentanti si v přípravném utkání v Irsku (1:1) řekli o nominaci na mistrovství Evropy. Lze to vystopovat ze slov trenéra Michala Bílka.

"Potěšily mě výkony Rajtorala, Limberského i Štajnera. Všichni si řekli o to, abychom s nimi při sestavování nominace počítali," prohlásil reprezentační kouč.

David Limberský na levé straně obrany odehrál celý zápas. Jiří Štajner ve středu pole běhal necelou hodinu. Slabá půlhodina stačila úplnému nováčkovi Františku Rajtoralovi, aby na místě pravého obránce nadchl několika nadějnými průniky.

Duel v Dublinu byl poslední před závěrečným soustředěním na šampionát, kam národní tým vyrazí v druhé polovině května. Na kemp do Rakouska už odcestují ti, kteří by měli být i na červnovém Euro.

I proto výkon národního týmu v Irsku snesl přísný pohled, hra nebyla vůbec špatná. "Jen škoda, že jsme se zbytečnou chybou v závěru připravili o výhru. Jinak mám z utkání především pozitivní dojmy," řekl Bílek novinářům.

Až na úvod zápasu se jeho svěřenci prezentovali fotbalem, který si představovali. "Jen na začátku jsme nechali hrát soupeře. Od 10. minuty to bylo tak, jak jsme chtěli. Kombinovali jsme a drželi soupeře daleko od naší branky. Jen jsme si o poločase museli říci, aby se kluci více tlačili do koncovky. Ta mi v první půli chyběla," prohlásil Bílek.

Velkou radost mu udělal i gól Milana Baroše, který se trefil v úvodu druhého poločasu po parádní akci Rezka. Byl to Barošův jubilejní čtyřicátý gól v národním mužstvu, v němž skóroval po dvou letech.

"Radost za něj máme všichni, protože Milan už ten gól v národním dresu moc potřeboval. Pomůže to i celému týmu," zdůraznil Bílek.