Argentinci nastříleli Ekvádoru šest branek

Chiclayo - Tým Argentiny si ve svém prvním vystoupení na Americkém poháru s přehledem poradil s Ekvádorem hladce 6:1, když tři branky nastřílel barcelonský útočník Javier Saviola. Přitom ještě v poločase vedli Argentinci 1:0. Ve druhém utkání skupiny B se Uruguay a Mexiko rozešly smírně 2:2.

Argentinci se v prvním poločase prosadili jen z penalty a po čtvrthodině druhé půle o vedení přišli. Až Saviola zlomil zápas třemi rychlými údery a v závěru dorazily outsidera ještě dva góly.

"Takové vítězství jsme nečekali. Je to ale teprve první krok, nic neznamená a záleží jen na nás, jak budeme pokračovat," varoval argentinský trenér Marcelo Bielsa.

Uruguayi zachránil bod gólem v předposlední minutě obránce Paolo Montero, který se vrací k mezinárodnímu fotbalu.

Vyrovnání přišlo v době, kdy Uruguay hrála v deseti, protože náhradník Richard Morales byl po pouhých dvou minutách na hřišti vyloučen za brutální zákrok na Pavla Parda, autora druhého mexického gólu.

Výsledky - skupina B:
Uruguay - Mexiko 2:2 (1:1)
43. Buenos, 88. Montero - 45. Osorio, 69. Pardo. ČK: 80. Morales (Uruguay). Diváci: 25.000.

Argentina - Ekvádor 6:1 (1:0)
64., 75. a 79. Saviola, 5. C. Gonzalez z pen., 84. D'Alessandro, 90. L. Gonzalez - 62. Delgado. Diváci: 25.000.

Argentinský fotbalista Javier Saviola se raduje z jednoho ze tří gólů v utkání proti Ekvádoru.