Argentina porazila na Copa América USA

• 15
Maracaibo - Třebaže se američtí reprezentanti radovali z chvilkového vedení nad Argentinou, tentokrát velký favorit na fotbalovém šampionátu Copa América nezaváhal. Argentinští fotbalisté porazili také díky dvěma gólům kanonýra Hernána Crespa čerstvé vítěze severoamerického Zlatého poháru jednoznačně 4:1.

Také ve druhém čtvrtečním utkání skupiny C padlo pět gólů a všechny do sítě Kolumbie, kterou porazila Paraguay především zásluhou hattricku Roqueho Santa Cruze.

Crespo nastoupil v 31 letech ke svému vůbec prvnímu utkání na tomto turnaji a byl to on, kdo neumožnil Američanům déle trvající radost z brzkého vedení.

Už v deváté minutě totiž USA vedly po penaltě Eddieho Johnsona za faul, ale Crespo odpověděl prakticky z protiútoku. Zužitkoval přímý kop Juana Romana Riquelmeho, který se vrátil do sestavy po zářijovém skončení kariéry.

Pak sice Jihoameričané nemohli dlouho najít recept na pevnou obranu soupeře, až se opět Crespo po více než hodině hry postaral o vedení. Úspěch pak proti nalomenému soupeři, který hraje na jihoamerickém šampionátu jako host a s málo zkušeným týmem, dokonali v závěru náhradníci Pablo Aimar a Carlos Tevez.

"Věděli jsme, že budou neustále jen bránit. Vsadili jsme na trpělivost a nepřipustili si, že bychom mohli prohrát," uvedl Riquelme.

Také vysoké vítězství Paraguaye se zrodilo až v závěru. Santa Cruz devět minut před koncem dokonal hattrick a ve zbytku času ještě stihl náhradník Salvador Cabaňas zasadit soupeři další dvě rány. Zápas mohl zřejmě dopadnout jinak, kdyby v prvním poločase dominující Kolumbie proměnila penaltu.

Slabou střelu Alvara Domingueze brankář Justo Villar chytil a vzápětí otevřel skóre na druhé straně Santa Cruz. Kolumbie přišla o naděje pouhých 22 sekund po změně stran, kdy se útočník Bayernu Mnichov trefil podruhé.

"Penalta to rozhodla. Nebyli jsme častěji u míče, ale v tom nejdůležitějším jsme byli lepší. Dokázali se dostat do vápna a dávat góly," řekl paraguayský kouč Gerardo Martino.

Výsledky - skupina C:
Paraguay - Kolumbie 5:0 (1:0)
30., 46. a 81. Santa Cruz, 85. a 88. Cabaňas.

Paraguay: Villar - Veron, Caceres, da Silva - Bonet, Riveros, Barreto, Santana (79. Vera), Rodriguez - Santa Cruz (84. Lopez), Cardozo (70. Cabanas)
Kolumbie: Calero - Vallejo, Ramiro Cordoba, Yepes, Arizala (63. Marin) - Viafara, Vargas, Ferreira, Dominguez (56. Torres) - Rodallega (16. Rey), Perea

Argentina - USA 4:1 (1:1)
11. a 64. Crespo, 78. Aimar, 85. Tevez - 9. Johnson z pen.

Argentina: Abbondanzieri - Javier Zanetti, Ayala, Milito, Heinze - Mascherano, Veron, Cambiasso (58. Aimar), Riquelme - Crespo, Messi (79. Tevez)
USA: Keller - Conrad, Wynne, DeMerit, Bornstein - Olsen (62. Gaven), Feilhaber, Clark, Mapp - Johnson, Twellman (69. Gomez)

GÓL! Argentinský kanonýr Hernan Crespo (9) se raduje gólu, který dal v zápase proti USA. K vítězství 4:1 pomohl dvěma brankami.