Český záložník Vladimír Darida během přípravného zápasu proti Litvě

Český záložník Vladimír Darida během přípravného zápasu proti Litvě | foto: Michal Šula, MAFRA

Fanoušci vybírali sestavu na Polsko. Chtějí vidět Daridu i Kalase

  • 20
Do stoperské dvojice s Ondřejem Čelůstkou by místo Jakuba Brabce zařadili Tomáše Kalase, v záloze má zase Davida Pavelku nahradit Vladimír Darida. Fanoušci v anketě vybírali sestavu na přípravné utkání s Polskem, které se v Gdaňsku hraje ve čtvrtek od 18 hodin.

Trenér Jaroslav Šilhavý už ve středu odpoledne na předzápasové tiskové konferenci potvrdil, že má o sestavě jasno.

„Chystáme se pravděpodobně využít všech šesti střídání, která nám zápas umožňuje. A můžu říct, že v bráně začne Pavlenka,“ uvedl.

Čtenáři iDNES.cz by viděli raději mezi tyčemi Tomáše Vaclíka, který však zřejmě odchytá až pondělní utkání se Slovenskem v Lize národů.

Sestava čtenářů iDNES.cz proti Polsku

Vaclík - Kadeřábek, Čelůstka, Kalas, Gebre Selassie - Vydra, Darida, Dočkal, Souček, Jankto - Schick.

Po zranění se podle hlasování fanoušků mají vrátit do základu obránce Tomáš Kalas i záložník Vladimír Darida, již říjnový sraz vynechali. Spolupráce s trenérem Jaroslavem Šilhavým je pro ně novinkou.

ONLINE: Polsko - Česko

Přípravné utkání z Gdaňsku sledujeme od 18 hodin.

„Je tu lehce uvolněnější atmosféra, což je ale dané i tím, v jaké situaci jsme předtím byli,“ uvedl Kalas, který by měl ve stoperské dvojici nahradit Jakuba Brabce.

Daridu by zase fanoušci rádi viděli na hřišti místo Davida Pavelky, který přitom po posledním reprezentačním utkání na Ukrajině (0:1) dostal nejlepší známku ze všech.

Na krajích obrany mají podle čtenářů nastoupit zástupci bundesligy Pavel Kadeřábek a Theodor Gebre Selassie. Uprostřed zálohy by Daridu a kapitána Bořka Dočkala měl doplnit ještě Tomáš Souček.

Na pravé straně je místo pro Matěj Vydru, nalevo pro Jakuba Jankta. Útočníkem číslo jedna je pro fanoušky Patrik Schick, který po Kadeřábkovi s Dočkalem dostal v anketě nejvíc hlasů. 

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).