Radost příbramských fotbalistů

Radost příbramských fotbalistů | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Od Zlína ke Zlínu. A příbramská šance na záchranu pořád žije

• 0
Šance žije! Fotbalisté Příbrami v neděli zvítězili ve Zlíně 1:0 a poskočili na předposlední místo prvoligové tabulky. Středočeši díky proměněné penaltě Tomáše Pilíka ze 70. minuty v nejvyšší soutěži vyhráli po 15 zápasech a poprvé od prosince, kdy doma zdolali právě Zlín 1:0.

„Musím chlapcům poděkovat za výborně zvládnutý zápas, dobře odpracovaný. Něco jsme si řekli v poločase v kabině, protože vývoj byl podobný jako minule proti Olomouci. Tušili jsme, že duel zlomí jeden gól, a já jsem šťastný, že jsme ho tentokrát dali my po naší aktivní hře,“ radoval se příbramský kouč Jozef Valachovič.

Blamáž s odpadlíkem. Zlín po ostudě s Příbramí oddaluje záchranu

Klíčový moment nastal v 69. minutě, kdy Petr Buchta fauloval po brejku příbramského útočníka Edrisu Lubegu a nařízenou penaltu se štěstím proměnil Tomáš Pilík, když si brankář Stanislav Dostál na míč lehce sáhl. „Faul to byl,“ přiznal zlínský Buchta. „Já byl rád, že jsem neviděl červenou kartu.“

Domácí pak ve finiši sice soupeře mačkali, ale absolutně jim chyběla kreativita, takže si nevytvořili žádnou šanci. „Po proměněné penaltě to bylo o tom, abychom se vyvarovali chyb vzadu a případně přidali z brejku pojistku. To se nepovedlo, ale i tak si vezeme domů tři body,“ uvedl Valachovič.

Příbramští přenechali poslední příčku Opavě a na první nesestupovou pozici, kterou drží patnácté Teplice, ztrácejí sedm bodů. Příště navíc přivítají Bohemians, což by mohl být hratelný soupeř. „Dýchá se nám líp, ale cesta k záchraně bude ještě dlouhá,“ řekl Pilík.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37