Zlínský brankář Stanislav Dostál měl v Jablonci dost práce. | foto: ČTK

Fotbalisté Zlína si přijeli do Jablonce znovu pro tradiční lekci

• 0
Pro sázkaře je to jistota, pro fotbalisty Fastavu Zlín noční můra. Od návratu do nejvyšší soutěže si jezdí do Jablonce jenom pro porážky, smutnou tradici neporušili ani v letošní sezoně. V sobotu na Střelnici prohráli posedmé za sebou při celkovém skóre 3:21!

Včetně Českého poháru neporazili Severočechy ve 14 utkáních v řadě, od jejich posledního vítězství ve vzájemných zápasech uplynulo více než 13 let.

„O výsledku rozhodl náš hrozný vstup do druhého poločasu,“ shrnul trenér Bohumil Páník po porážce 1:3, kterou jeho tým kosmeticky vylepšil Janetzkého trefou z nastaveného času.

Po bezbrankovém poločase bylo vymalováno už v 51. minutě. Nejdříve prohrál Procházka na zadní tyči vzdušný duel s hlavičkujícím Kubistou, a ještě než se zlínští fotbalisté stačili oklepat z první rány, zasadil jim druhou Jovovič, který z desítky uklidil odražený míč do sítě. A nebýt pohotového vyběhnutí gólmana Dostála proti Schranzovi, prohrávali by hosté během chvilky o tři branky.

„Druhý gól nás psychicky položil. Po první půlce jsme byli na koni. Sami jsme si to pokazili. Výsledek je pro nás až krutý,“ mínil záložník poražených Dominik Janošek.

Jablonecký Miloš Kratochvíl (vpravo) se snaží zastavit Lukáše Vraštila ze Zlína.

Krutý, ale zasloužený. Ve vápně, kde se rozhoduje o výsledku, hosté propadli. Do přestávky měli sice opticky navrch, v zakončení ale byli nepřesní.

„Byli jsme všude první, vyhrávali jsme souboje, škoda, že jsme nevstřelili gól,“ litoval Janošek, který zazdil tu největší.

Jablonec - Zlín 3:1, rychlé góly po pauze rozhodly, u dvou tref byl Jovovič

Přetažený centr Janetzkého poslal hlavou zblízka mimo bránu. „Soustředil jsem se, ať balon dobře trefím na zadní tyč. Měl jsem ho trochu za sebou, ale na to se nebudu vymlouvat. Jednoznačně jsem měl dát gól. Kdybych proměnil, hrálo by se nám úplně jinak,“ věděl Janošek.

Ze dvou úderů v rychlém sledu se už hosté nevzpamatovali. „Zápas byl prakticky rozhodnutý, těžko jsme se prosazovali v koncovce. Třetím gólem nás domácí dorazili, nedostali jsme se na kontakt,“ poznamenal Páník.

„Terén byl všelijaký, nadřeli jsme se na každou kombinaci, na každou šanci. Po dvou inkasovaných gólech to už bylo těžké,“ doplnil Janošek. Po krátkém vzepětí na přelomu února a března, kdy Zlín získal ze čtyř kol deset bodů a unikl bezprostřední hrozbě sestupu, prohrál dvakrát v řadě a v tabulce začal zase klesat. Před středeční dohrávkou v Plzni je třináctý.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37