NA ZNÁMÉM MÍSTĚ. Vukadin Vukadinovic se v dresu Karviné vrátil do Zlína, kde...

NA ZNÁMÉM MÍSTĚ. Vukadin Vukadinovic se v dresu Karviné vrátil do Zlína, kde ještě na jaře roku 2017 působil. Na hřišti však vydržel jen půlhodiny, pak střídal. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlín - Karviná 1:4, hosté využili hru v přesile, po půli dali tři góly

• 7
Karvinští fotbalisté mají první vítězství v sezoně. A už nejsou poslední v tabulce. V 7. kole Fortuna ligy dali čtyři góly ve Zlíně, z toho tři po přestávce mezi 59. a 77. minutou. Za domácí v nastavění korigoval Jiráček.

Zlín před týdnem drtivě vyhrál v Opavě, kde dal tři góly.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Doma však zcela propadl. Inkasoval v úvodu a když se po pauze nadechoval k náporu, po druhé žluté kartě se nechal vyloučit stoper Azackij.

A hru v přesile karvinští dokonale využili.

„Jsem ohromně zklamán, nezvládli jsme to. Nejvíc vadí mi způsob, jak jsme ho nezvládli. Byli jsme jasným favoritem, měli jsme být nabití a střílet smečí jako basketbalisté do koše. To, co jsem viděl, bylo pro mě zklamání i z hlediska některých individuálních výkonů,“ podotkl zlínský kouč Josef Csaplár.

Zlín jako favorit vstoupil do zápasu sice s mírnou územní převahou, ale také s až moc velkým klidem. Už v osmé minutě mohl hostující Petráň postupovat od půlící čáry téměř nehlídán a jeho střela z hranice pokutového území olízla zvenčí tyč Dostálovy branky.

Zlínu varování nestačilo a další nedůslednost v defenzivě už byla potrestána. Centr Vukadinoviče z pravé strany se snesl na hlavu Bukaty, který v 11. minutě míč bez problémů uklidil do sítě. O chvilku později měl na kopačce druhý gól Vukadinovič, přehodil gólmana, ale k vlastní smůle minul o kousek bránu.

Teprve potom domácí přidali na důrazu i nátlaku a byli blízko vyrovnání. Džafič našel v pokutovém území zcela volného Maška, ale ten tváří v tvář nechal vyniknout karvinského gólmana Hrdličku.

Závěr zajímavého poločasu přinesl šance na obou stranách. Po Janečkově centru chyběly Petráňovi centimetry, aby usměrnil míč do sítě, na druhé straně Poznar přeloboval Hrdličku, ale také nestihl míč dopravit do sítě, stejně jako Janetzký při další vyložené šanci.

Přestávkové plány Zlína, jak udolat karvinskou obranu, narušila 52. minuta, kdy po druhé žluté musel pod sprchy Azackij. Než se stačila defenziva Zlína zformovat, lovila míč ze sítě podruhé. Centr Ba Loua propadl na malé vápno a do sítě jej uklidil pohodlně Hanousek.

Hosté hned v 64. minutě udeřili potřetí. Ba Loua prošel snadno kolem Jiráčka, naservíroval míč před bránu, kde měl Petráň velmi jednoduchou roli dopravit ho do branky.

Koncepce zdecimovaného Zlína se totálně rozpadla, čtvrtý gól přidal po akci na levé straně Puchel. Drobnou šanci na malou korekci měl střídající Železník, ale čisté konto sebral Hrdličkovi až v nastavení krásnou střelou Jiráček. Karviná ve ve Zlíně uspěla poprvé po předchozích třech ligových prohrách.

„Když vyhrajete 4:1, musíte být spokojeni. Dřív jsme nebyli efektivní v koncovce. První gól nás nastartoval a zaslouženě jsme vyhráli. Pomohlo nám i vyloučení domácího hráče. Výborně zahrál Ba Loua, je to pro nás nadstandardní hráč, ale přidali se k němu další,“ pochvaloval si karvinský kouč František Straka.

„Vyloučení Azackého hrálo zásadní roli. Dostal druhou žlutou za faul, který na polovině soupeře nic neřešil, v této konstelaci nás červená rozhodila. Ne, na tým v týdnu zlý nebudu, to já nedělám. Oni si dovolili chovat se jako looseři, to jsem vycítil už ve čtvrté minutě utkání. Nezblázním se z toho, ani se z toho nepodělám. Musíme to rozebrat,“ podotkl Csaplár.