Trenér budějovických fotbalistů David Horejš povzbuzuje svůj tým.

Trenér budějovických fotbalistů David Horejš povzbuzuje svůj tým. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Sedm gólů od druholigového Žižkova. Budějovičtí start přípravy nezvládli

• 15
V podzimní části sezony platili za příjemné překvapení ligy, začátek zimního drilu však fotbalistům Českých Budějovic ošklivě nevyšel. V úvodním přípravném utkání schytal jihočeský nováček nejvyšší soutěže doma debakl 1:7 od druholigového Žižkova. Jablonec na úvod Tipsport ligy podlehl Příbrami 1:3, v dalším zápase skupiny A zdolali Bohemians druholigovou Duklu 2:1.

České Budějovice v areálu Složiště nezvládly už první poločas, ve kterém se prosadili Bezdička a Diviš. Po změně stran Žižkov svůj náskok ještě zvýraznil. Hattrickem během 24 minut se blýskl ázerbájdžánský útočník Nabijev, dva góly vstřelil Szotkowski. Tvrdou porážku Dynama pouze zmírnil Táborský proměněnou penaltou.

Ostrava ani ve druhém duelu pod novým trenérem Kozlem nevyhrála a v Polsku podlehla Górniku Zabrze 1:2. Baník, který začal přípravu remízou 2:2 s druholigovým Prostějovem, poslal ve 24. minutě do vedení Kučera. Domácí však otočili zápas v závěrečné půlhodině.

Teplice v první přípravě roku doma remizovaly s druholigovým Ústím nad Labem 2:2. Teplické branky dali Kučera s Paradinem.

Zlín v Senci remizoval s Trnavou 1:1. Češi vedli díky pokutovému kopu Poznara, po změně stran vyrovnal Mitrea.

SK Dynamo Č. Budějovice - FK Viktoria Žižkov 1:7 (0:2)

Branky: 74. Táborský - 29. Bezdička, 31. Diviš, 50. Szotkowski, 53. Nabijev, 61. Nabijev, 77. Nabijev, 81. Szotkowski. Rozhodčí: Houdek. ŽK:87. Talovierov. Diváci: 150.

SK Dynamo Č. Budějovice Luksch – Kladrubský, Talovierov, Polom, Řezáč – Čavoš, Kulhánek – Šplíchal, Javorek, Schranz – Ledecký.

FK Viktoria Žižkov Hrubeš – Bazal, Březina, Žežulka, Dudl – Vůch, Cabadaj, Batioja – Diviš, Čapek, Bezdička.

Górnik Zabrze - FC Baník Ostrava 2:1 (0:1)

Branky: 68. Ryczkowski, 84. Koj - 24. Hrubý.

Górnik Zabrze 1. pol Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża – Zapolnik, Matuszek, Bainović, Jimenez – Kopacz, Wolsztyński

2. pol Neugebauer – Pawłowski, Paluszek, Koj, Gryszkiewicz – Ryczkowski, Matras, Manneh, Ściślak, Rostkowski – Krawczyk

FC Baník Ostrava Laštůvka – Fillo, Procházka, Stronati, Granečný – Jánoš, Hrubý, Kaloč – Lalkovič, Smola, Holzer.

FK Šumperk - SK Sigma Olomouc 0:6 (0:4)

Branky: 2. Pablo González, 4. Hapal, 26. Látal, 37. Daněk, 75. Kerbr, 82. Šíp. Rozhodčí: Páral – Langhammer, Aberle.

FK Šumperk Toman – Olejník, Smrž, Demeter, Zmík, Jurásek, Lavrovič, Sitta, Tran Chi, Ostrovka, Nimrichtr

SK Sigma Olomouc Mandous – Látal, Beneš, Zima, Vepřek – Hapal O., Houska, Zmrzlý, Daněk, González – Yunis

FK Teplice - FK Ústí nad Labem 2:2 (1:1)

Branky: 33. Kučera, 73. Paradin - 7. Matějka, 75. Škoda. ŽK:42. Keranovič.

FK Teplice Keranovič – Hyčka, Knapík, Paradin, Mareš – Radosta, Kučera, Trubač, Žitný, Moulis – Vyhnal

FK Ústí nad Labem Plachý – Strada, Hudec, Pimpara, Chodora, Bílek, Valenta, Miskovič, Kolařík, Bassey, Matějka

FC Spartak Trnava - FC Fastav Zlín 1:1 (0:1)

Branky: 64. Mitrea - 14. Poznar.

FC Spartak Trnava Takáč – Turňa, Mitrea, Menich, Oršula, Horvát, Tešija, Bamidele, Vukojević, Sobczyk, Orlandić

FC Fastav Zlín Šiška – Bačo, Buchta, Kolář, Jiráček, Tchanturishvili, Hellebrand, Adekuoroye, Džafić, Janetzký, Poznar

Fotbalisté Bohemians v zimní lize vyhráli malé derby

Příbram proti Jablonci začala lépe a ve 20. minutě se jako první trefil testovaný útočník Díl. Na vyrovnávací branku Petroviče z 56. minuty rychle odpověděl Soldát. Poslední tým prvoligové tabulky přidal pojistku čtvrt hodiny před koncem díky debutující turecké posile Sehitovi.

Bohemians v utkání skupiny A v Horních Počernicích dobře začali a už v šesté minutě otevřel skóre Puškáč. Dukla malé pražské derby vyrovnala v 85. minutě zásluhou Jakaba, ale krátce poté Hronek rozhodl o těsném vítězství prvoligového týmu.

Bohemians Praha 1905 - FK Dukla Praha 2:1 (1:0)

Branky: 6. Puškáč, 88. Hronek - 86. Jakab. Rozhodčí: Petřík – Vlček, Šimáček.

Bohemians Praha 1905 Le Giang – Schumacher, Záviška, Keita, Nečas, Šmíd, Krch (C), J. Rada , Vaníček, Puškáč, Vacek

FK Dukla Praha F. Rada – Chlumecký, Piroch, Doumbia, Kozma (C), Hašek, Ayong, Kovaľ, Holík, Lauko, Dancák

1.FK Příbram - FK Jablonec 3:1 (1:0)

Branky: 20. Díl, 62. Soldát, 75. - 56. Petrovič. Rozhodčí: Hocek – Melichar, Myšla. ŽK:27. Cmilajanovič, 52. Soldát.

1.FK Příbram Kočí – Pazdera, Kleščík, Šimek, Cmiljanovič,Trgler, Yilmaz, Zorvan, Kříž, Díl, Jindráček

FK Jablonec Hrubý – Hübschman, Jugas, Pilík, Plechatý, Hämäläinen, Doležal, Macháček, Matoušek, Pleštil, Peřina

FK Varnsdorf - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branky: 63. Barac - 74. Šípek. Rozhodčí: Musil – Blažej, Flimmel.

FK Varnsdorf Samoel – Ondráček, Richter, L. Novák, Bláha, Lehoczki, D. Novák, Breda, Kubista, Pek, Micovčák

2. poločas: Samoel – Houser, Kocourek, Šimon, Barac, Kim, Schön, Rudnytskyy, Zezula, Heppner, Micovčák

FC Hradec Králové Vízek – Mahr, Donát, Král, Leibl, Kosař, Trýzna, Samko, Frýdek, Procházka, Šípek

2. poločas: Mach – Kovář, Procházka, Šípek, Djurdjević, Soukeník, Frýdek, Donát, Král, Leibl, Bičiště