Zelenka ani Meduna se ke gólu nehlásili

• 18
Praha - Gól třiadvacet minut před koncem znamenal pro sparťanské fotbalisty vítězství ve šlágru kola nad úřadujícím mistrem z Ostravy 2:1, k trefě se ale nikdo nehlásil. "Branky se vzdávám," smál se útočník Michal Meduna. "Bylo to všechno ve velké rychlosti, viděl jsem míč až v síti," řekl záložník Lukáš Zelenka.

Letenský středopolař po přihrávce Kadlece napřáhl pár metrů před pokutovým ke střele a rána po neúmyslném zásahu Meduny šla na druhou stranu, než se vrhl ostravský gólman.

"Já jsem uhýbal, ale míč mě trefil," přiznal třiadvacetiletý útočník. "Gól patří Zelenkovi, nechtěl jsem tečovat."

"Podívejte se na video a připište to, komu chcete," vzkázal novinářům s úsměvem Zelenka.

Situace je zcela jasná, střelcem rozhodující branky je Meduna. Sparťanský útočník tak skóroval potřetí v jarní sezoně. Vlastně potřetí během celého probíhajícího ročníku.

V létě přišel do Sparty na roční hostování ze Slovácka. Pod trenérem Strakou se neprosadil, ovšem s příchodem kouče Hřebíka hraje stabilně v základní sestavě.

Sparta dokonce uplatnila opční právo a útočníka získala na přestup.

"Je to lepší," přiznal Meduna, že se cítí přece jen jistěji.

V sobotním zápase proti Ostravě nejenže vstřelil rozhodující gól, ale podílel se i na vyrovnání.

Sparta totiž doháněla jednobrankový náskok soupeře, ztrátu smazala po Medunově souboji s Magerou v pokutovém území, rozhodčí nařídil penaltu, kterou Poborský proměnil. Běžela devětadvacátá minuta.

"Naštěstí jsme to stihli ještě v prvním poločase, po přestávce už by to bylo horší," řekl Zelenka. "Ostrava hrála líp než předtím v Liberci."

Hosté na Letné vedli od sedmnácté minuty, kdy skóroval Tomašák.

"Zkomplikovali jsme si to sami," zlobil se defenzivní záložník Martin Hašek.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36