Cipro přišel do mužstva čerstvého vítěze Československého poháru v létě 1970 z Pardubic. Byť se později prosadil ve Slavii jako krajní bek, v Gottwaldově nastupoval na pravém křídle. Nehoda uprostřed. A spolu jim to šlo náramně.
„Byl strašně rychlý, výbušný, přímočarý. Zatáhl míč a centroval do vápna, na hlavu, na nohu,“ líčil Nehoda, který v sezoně 1970/71 nastřílel 16 branek.
Cipro odehrál ve federální lize 285 zápasů, dal v nich 16 gólů, čtvrtinu právě v Gottwaldově. Trefil se hned při svém debutu proti Dukle i v následujícím se Slovanem.
Klapalo jim to na hřišti i mimo něj.
„Hned jsme se skamarádili. Byl to skvělý parťák. Měl smysl pro humor, i když trochu zvláštní,“ usmál se Nehoda.
V Gottwaldově vynikali. Patřili k pilířům týmu, který si zahrál Pohár vítězů pohárů, jenže pak z československé ligy spadl. Oba si po sestupu okamžitě našli angažmá v Praze, Nehoda v Dukle, Cipro ve Slavii.
„Potkávali jsme se jako soupeři, v civilu jsem poznal jeho rodinu,“ vybavuje si Nehoda.
Pláče nejen Slavia. Zemřel František Cipro, podlehl dlouhé nemoci![]() |
A když Viktoria Plzeň získala na začátku nového milénia zahraničního vlastníka – italskou společnost Fotball EAST, střetli se jejich fotbalové životy znovu. Nehoda pomáhal se vstupem italského majitele do klubu, jehož se stal Cipro trenérem. „Franta byl oblíbený jako hráč i trenér. Byl spravedlivý, nedělal podrazy,“ poznamenal Nehoda.
V posledních letech se už nevídali. „Mrzí mě to, věděl jsem, že je vážně nemocný. Nastartoval moji kariéru. Chtěl bych mu tímto poděkovat do nebe,“ vzkázal Nehoda.